• Парламент Абхазії звернувся до людей через сухумський «Майдан»

  • Анна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 28 травня 2014 року

Нинішня влада Абхазії на тлі масштабних протестів відклала обговорення насущних проблем і зайнялася підготовкою звернення до народу з метою вирішити ситуацію у країні.Опозиційні депутати закликали керівництво країни, місцевих громадян і всі політичні сили держави до діалогу для врегулювання внутрішньополітичної напруженості. Текст заяви можна прочитати на сайті «АспниПресс». 

Позачергова сесія парламенту повинна була початися сьогодні о 11.00, проте засідання не відбулося через відсутність багатьох депутатів, повідомляє ИТАР-ТАСС

Напередодні місцева об'єднана опозиція взяла штурмом адміністрацію президента Абхазії і оголосила, що бере контроль над частково визнаною державою.

Після захоплення будівлі президент країни Олександр Анкваб погодився на відставку уряду, а також генпрокурора і глав двох районів Абхазії, після чого перервав переговори і зник.

Хвилюванням в Абхазії передував всенародний мітинг біля будівлі сухумського драмтеатру. За даними місцевих ЗМІ, на акцію протесту зійшлось понад 10 тисяч чоловік. Люди вимагали відставки уряду, генпрокурора і глав трьох східних районів, а також відставку президента.

«Наш президент після двох років перетворився на царя. Він не прислухається до думок ні депутатів, ні міністрів, ні опозиції чи партій. Його авторитарна система привела країну до банкрутства і дефолту», ― заявив учора на мітингу голова ветеранського руху «Аруа» Віталій Габнія.

Інший місцевий опозиційний лідер Володимир Зантарія звинуватив владу у недостатній інтеграції з Росією.

Тим часом, ситуацію в Абхазії прокоментував депутат Верховної Ради України від фракції «УДАР» Володимир Курінний.

«Події в Абхазії ― це скоріше розборки колишніх друзів-подільників, які свого часу займалися відділенням Абхазії від Грузії. Росія, звичайно, намагається там грати, але в абхазькому суспільстві немає проросійських настроїв, оскільки РФ принесла в країну тільки розруху і занепад. Навіть якщо влада в Абхазії і зміниться, вона не буде більш промосковською, ніж попередня... Думаю події, які відбуваються сьогодні в Сухумі, ― це тільки початок тектонічних змін на політичній карті Кавказу», ― сказав член Комітету ВР України із закордонних справ виданню Delo.UA


Читайте також:

Приїхати в Україну з нічим: як живуть мігранти і хто їм допомагає

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...