• Кримінальний роман Сергія Жадана отримав престижну німецьку премію

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 15 липня 2014 року

Українському письменнику Сергію Жадану присудили престижну німецьку премію Brücke Berlin за роман «Ворошиловград». Свою нагороду він отримає 1 жовтня 2014 року в Німецькому театрі Берліна.

Її також отримають перекладачі цього роману ― Сабіне Штер та Юрій Дуркот, повідомляє Головне об'єднання австрійських книготорговців.

Загальний розмір нагороди німецького Фонду BHF-Bank становить €20 тисяч. Автор отримає половину від цієї суми. Другу половину розділять між собою перекладачі.

Кримінальний роман «Ворошиловград» (нині Луганськ, де народився автор) ― місто, якого, на думку Жадана, вже немає. Це ― «Країна Чудес». Герой твору ― харківський «навколополітичний нероба», який повертається на рідну землю Донбасу, де зник його брат, щоб продовжити його бізнес. Тут і розгортаються всі наступні події.

На думку журі, книга українського прозаїка «повертає до життя забуту територію Європи і проливає нове світло на актуальні політичні конфлікти».

Відзначимо, в німецькому варіанті назва книги «Ворошиловград» озвучена як «Die Erfindung des Jazz im Donbass» («Винахід джазу на Донбасі»). Роман вийшов у Німеччині в 2012 році під німецьким видавництвом Suhrkamp.


Читайте також:

У картинах китайських художників харків'яни побачили важливе послання

Український фільм «Плем'я» з глухонімими акторами — один із переможців Каннського кінофестивалю

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...