• Через російсько-український конфлікт у світі дорожчає нафта

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 24 квітня 2014 року

Анексія Криму Росією та конфлікти на південному сході України стали причиною подорожчання сировини (нафти, газу і зерна) на світових ринках, пише «Капітал».

За підсумками 2013 року індекс цін на сировинні товари, що курує компанія S&P GSCI, впав на 2,2% (до 632,29 пункту). Статистичний фінансовий показник з 24 видів сировини знижувався протягом останніх дев'яти місяців, показавши найтриваліший період падіння за останні шість років. Однак конфлікт, що спалахнув між Росією і Україною, став причиною розвороту трендів на міжнародних ринках сировини.

Так, у понеділок, 21 квітня, ціна на нафту Brent і WTI, а також природний газ підскочили до найвищого за останні сім тижнів рівня.

Раніше, 17 квітня, індекс S&P GSCI досяг позначки в 661,29 п., у наступні два дні він відкотився назад лише незначно ― до 657,81 п., але фактично залишився на піку. З початку поточного року індекс S&P GSCI виріс на 4%.

Ескалація конфлікту на сході України викликала підвищення цін і на пшеницю. За даними керівника аналітичного департаменту SP Advisors Віталія Ваврищука, ціни ф'ючерсів на зерно зараз на 5-10% перевищують середні прогнози аналітиків.

У той же час погіршення російсько-українських відносин негативно вплинуло і на обсяги венчурних інвестицій у цих країнах. Все ж, невтішні показники за I квартал 2014 року не позбавили інвесторів надії на відродження ринку венчурних інвестицій. Президент грантового фонду GTF Олексій Анікін висловив переконання, що інтерес до стартапів відновиться після того, як Україна проведе легітимні вибори і вирішить військовий конфлікт з Росією, пише «Капітал».


Читайте також:

Кіпр хвилюється щодо санкцій до Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...