• Українці зможуть змінювати ім’я по батькові

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 17 квітня 2014 року

У рамках виконання рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) по справі «Гарнага проти України» у Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо права українських громадян змінювати своє ім’я по батькові.

Проект закону про внесення змін до 1 і 2 частин статті 295 Цивільного кодексу України (ЦКУ) тепер передбачає гнучку систему зміни й імені, й прізвища.

Раніше, в травні 2013 року, ЄСПЛ випустив заяву Garnaga v. Ukraine за №20390/07 щодо усунення у чинному законодавстві ЦКУ недоліків, які порушують статтю 8 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, зазначається в повідомленні Секретаріату уповноваженого ВР.

«Українська система зміни імені є досить гнучкою, але з незначними обмеженнями. Громадянин України може змінити своє ім'я в особливих випадках, дотримуючись спеціального порядку. Однак чинне законодавство прямо не передбачає право заявника за своїм розсудом змінювати ім’я по батькові», ― зазначено в заяві Європейського суду.

Таким чином, ЄСПЛ запропонував Україні внести до Цивільного кодексу відповідні зміни з метою недопущення порушення Конвенції про захист прав людини.


Читайте також:

Україна подала до Європейського суду позов проти Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...