• Україна подала до Європейського суду позов проти Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 16 квітня 2014 року

У рамках конфліктних суперечок з Росією Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) перший пакет документів, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Зараз в Європейському суді з прав людини розглядається справа за позовом України проти Росії. Вона стосується масового порушення прав українських громадян на території Криму. Українська сторона звернулася до цілого ряду міжнародних моніторингових інститутів: до Європейської комісії з прав людини, до Комітету ООН з прав людини та до Комітету протидії тортурам і стратам в Європі. У всі ці організації Міністерство юстиції України подало ряд звернень і доказів, в тому числі відео, які стосуються масового порушення прав громадян у Криму та східних областях України з боку військовослужбовців РФ», ― цитує «Дзеркало тижня» заяву Петренко.

У разі позитивного рішення суду, як зазначив міністр, громадяни України зможуть отримати компенсації від російської сторони. Тобто, український громадянин, якого змушували документально підтвердити українське громадянство, або автоматично змінювали громадянство на російське, або на якого здійснювали іншого роду тиск, може подати заяву до суду згідно чинного пакту про політичні та громадянські права, а також отримати компенсацію від Російської Федерації.


Читайте також:
Кримчан автоматично вважатимуть росіянами

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...