• Кримчан автоматично вважатимуть росіянами

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 18 березня 2014 року
Усіх громадян України, які проживають у Криму, віднесуть до числа громадян Російської Федерації автоматично, за винятком тих, хто протягом одного місяця офіційно заявить про своє бажання зберегти українське громадянство.

479349967.jpg

Прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, 1-й Голова Державної Ради Республіки Крим Володимир Константинов, мер Севастополя Олексій Чалий і президент РФ Володимир Путін після церемонії підписання договору про приєднання Криму до складу РФ. Великий Кремлівський палац, Москва, 18 березня 2014 року. Фото: Sasha Mordovets/Getty Images

Зокрема, в договорі про прийняття Криму до складу РФ як нового суб'єкта говориться: «Громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на території Кримської Республіки, з дня прийняття Криму і міста Севастополя до складу РФ, визнаються громадянами РФ», цитує прес-служба Кремля.

У статті 2 договору вказується, що відтепер Крим проголошений Республікою у складі Російської Федерації, а Севастополь отримує особливий статус ― місто федерального значення. При цьому на півострові буде визнано три державні мови: російську, українську і кримськотатарську.

Розмежування кордонів на суші і в акваторії Чорного та Азовського морів, згідно зі ст. 4 договору, будуть здійснені на основі міжнародних договорів РФ, норм і принципів міжнародного права.

Перехідний період з урегулювання питання інтеграції Криму в економічну, фінансово-кредитну і правову системи Російської Федерації триватиме на півострові до 1 січня 2015 року.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року в АР Крим пройшов референдум, за підсумками якого півострів офіційно втратив статус «автономії» і перейшов до складу Росії.


Читайте також:
Події у Криму — погляд місцевого жителя
Підписатися:

Коментарі