• ООН погодилася приєднатися до антитерористичної операції на сході України

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 14 квітня 2014 року

В.о. Президента України Олександр Турчинов провів телефонну бесіду з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном з приводу того, щоб провести на сході країни антитерористичну операцію спільно з миротворчими силами ООН.

Зокрема, Турчинов сказав: «Російська Федерація направляє на схід нашої країни озброєні спецпідрозділи, які захоплюють адміністративні будівлі і своїми діями ставлять під загрозу життя українських громадян».

Він зазначив, що ця ситуація відрізняється від тієї, що була в Криму, тому що більшість місцевого населення не бажає підтримувати сепаратистів. Водночас, ситуація в Донецькій і Луганській областях повністю повторює сценарій, який розігрувався РФ у Криму, передає прес-центр Верховної Ради України.

Турчинов повідомив, що зараз в східних областях почалася великомасштабна антитерористична операція зі звільнення захоплених приміщень адмінбудівель та міліції і стабілізування ситуації в регіоні.

Разом з тим, він підкреслив, що влада України готова співпрацювати з представниками громадськості з усіх регіонів країни, щоб «налагодити з усіма конструктивний діалог», але при цьому «протистояти російській агресії і тероризму».

Турчинов запропонував Пан Гі Муну провести антитерористичну операцію спільно з миротворчими силами ООН.

«Якщо спільна антитерористична операція на Сході буде проведена за вашої підтримки, тоді фахівці і спостерігачі зможуть самі засвідчити легітимність або правомірність наших дій», ― додав він.

Пан Гі Мун висловив Турчинову і українському народу повну підтримку.

«Ви можете повністю розраховувати на ООН. Я зроблю все, що від мене залежить, щоб ситуація на сході України вирішилася мирним шляхом і якомога швидше», ― зазначив він.Читайте також:

Рада Безпеки ООН у Нью-Йорку обговорила ситуацію по Україні

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...