• Тисячі російських вчених втрачають роботу в США

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 квітня 2014 року

Міністерство енергетики США закрило доступ до своїх лабораторій російським ученим. Такого не було навіть за часів холодної війни, пише газета «Коммерсант» з посиланням на листа Міненергетики США від 7 квітня 2014 року.

У листі американські вчені вимагають призупинити контакти з російськими колегами на невизначений термін. Винятком стануть лише ті фахівці, чиї роботи мають національний інтерес на найвищому рівні та пов'язані з ядерною безпекою і зброєю масового знищення.

У розпорядженні Міненергетики США знаходяться 17 національних лабораторій, в яких на постійній основі працює більше 60 тисяч учених. З них близько 2 тисяч ― громадяни Росії, ще кілька тисяч росіян приїжджають щорічно для короткочасних наукових досліджень. Торік до США за візою J в'їхали 6,7 тис. російських вчених та аспірантів.

«Це повний розрив відносин. Наукова співпраця з лабораторіями Міненергетики США йде з радянських часів і не припинялася навіть під час холодної війни. У нас під загрозою опинилися багато спільних досліджень», ― зазначили фізики інституту ІТЕФ Ігор Алексєєв і Олександр Горський.

За їхньою оцінкою, тільки в галузі фізики високих енергій санкції можуть торкнутися 1 тисячі російських вчених, загальна ж цифра буде набагато більшою.

Про можливе розширення санкцій заявила напередодні у Вашингтоні перед Комітетом у закордонних справах Сенату і помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

«Більше 20-ти років США і наші європейські союзники докладали зусиль по більш тісній інтеграції Росії до трансатлантичного співтовариства по лініях двосторонніх відносин і таких міжнародних організацій, як СОТ, ОБСЄ, і ради Росія―НАТО. Такі дії Росії, як анексія Криму і напади на адміністративні будівлі у південно-східних містах України, стали викликом усім нашим зусиллям. У зв'язку з цим припинено участь РФ у G8, у Генасамблеї ООН проголосували за резолюцію на підтримку України, рейтингові агентства переглянули котирування Росії, пішло падіння рубля і відтік капіталу з РФ. Якщо Москва не послабить тиску на Україну, то Росії доведеться заплатити ще дорожче», ― зазначила Нуланд у своїй заяві

Як повідомляє Білий дім, сьогодні Президент США Барак Обама після телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель попередив, що США, Євросоюз та інші країни будуть готуватися до запровадження нових санкцій відносно Росії у відповідь на її подальші дії на південному сході України.


Читайте також:

ПАРЄ розглядає питання санкцій щодо Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...