• У Чилі стався новий землетрус магнітудою 6,2

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 квітня 2014 року

Ще один землетрус магнітудою 6,2 стався в акваторії Тихого океану біля південно-західного узбережжя Чилі сьогодні вранці, за 55 км від міста Ікіке.

У середу ввечері, 2 квітня, в північній частині Чилі були зафіксовані 7,6-бальні афтершоки. Ще напередодні, у вівторок (1 квітня), поблизу того ж північного узбережжя країни, вздовж Тихоокеанського вулканічного вогненного кільця прогримів 8,2-бальний землетрус. І все ж він виявився набагато менш руйнівним, ніж очікувалося: було зафіксовано спочатку п'ять, а пізніше шість смертей.

Слідом за потужними підземними поштовхами сталося цунамі. Хвилі зросли до 8 футів (2,5 метри), місцями відбулися зсуви, що викликали затори на дорогах і перебої з доставкою продовольства. Окремим районам було завдано значних матеріальних збитків, тисячі людей тимчасово покинули свої будинки, повідомляє Associated Press.

Перші ознаки неблагополуччя з геологічною обстановкою почалися біля узбережжя Чилі ще кілька тижнів тому. Потужність землетрусу, який стався в регіоні 16 березня, становила 6,7 балів. Після нього сталося ще понад 60 землетрусів, з яких 4-е і 26-е, за даними Геологічної служби США, мали магнітуду більше за 5.

Після цього близько тижня в цьому регіоні було спокійно, а 1 квітня за 95 км на північний захід від портового міста Ікіке стався 8,2-бальний землетрус.


Читайте також:

Після землетрусу в Чилі до Японії прийшло цунамі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...