• Після землетрусу в Чилі до Японії прийшло цунамі

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 3 квітня 2014 року

Цунамі, породжене 8,2-бальним землетрусом у Чилі, досяг берегів Японії, не викликавши серйозних ушкоджень, повідомляє NHK.

Перші хвилі цунамі досягли прибережних районів Тихого океану у четвер вранці, 3 квітня. Напередодні, після опівдня, 60-сантиметрові хвилі спостерігалися в порту Кудзі префектури Івате на півночі Японії.

Метеорологічне агентство країни випустило попередження про наближення цунамі до тихоокеанського узбережжя о 3 годині ночі в четвер, через 18 годин після землетрусу в Чилі. У попередньому прогнозі говорилося про хвилі висотою до метра.

Агентство закликало місцевих жителів префектур від Хоккайдо до Тіба на сході Японії, а також далеких острів Ідзу і Огасавара триматися подалі від узбережжя та гирл річок, поки загроза цунамі не буде знята.

Разом із тим після попередження про цунамі атомні електростанції країни активізували контроль на станціях. Так, працівники АЕС «Фукусіма» призупинили вночі збір зразків зі свердловин уздовж берега, що використовували для перевірки підземних вод на забруднення. А оператор TEPCО зміцнив тимчасові хвилеломи до висоти більше 4-х метрів на рівні 10 метрів над рівнем моря. Також були підняті вище водяні насоси та генератори аварійного живлення.

Нагадаємо, 1 квітня 2014 року біля північного узбережжя Чилі стався землетрус магнітудою 8,2. Підземні поштовхи також відчувалися у сусідніх Перу і Болівії. Загинуло не менше 5 чилійців.


Читайте також:

Біля узбережжя Чилі стався потужний землетрус

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...