• У лящі біля «Фукусіми» виявили смертельну дозу радіації

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 18 січня 2014 року
Учені перевірили рибу, виловлену поблизу префектури Фукусіма, де стався витік радіації в 2011 році. Вони встановили, що рівень радіації в рибі смертельно небезпечний для людини.

В одному з 37 виловлених в радіусі 40 км від АЕС лящів містилося 12,4 тисячі беккерелів радіоактивного цезію на кілограм. Такий показник перевищує в 124 рази поріг вмісту речовини в їжі, прийнятний для людини, повідомляє RT.

Лов ляща заборонили в префектурі Фукусіма і прилеглих районах. Вчені збираються з'ясувати, в якій саме частині акваторії риба отримала опромінення, оскільки в контрольному улові не всі зразки були небезпечні для життя.

Зазначимо, після того як на АЕС «Фукусіма-1» стався витік радіації, Японія зменшила поріг допустимого вмісту цезію в їжі до 100 беккерелів на кілограм (попередній показник — 500). Цей показник став в 6 разів суворішим, ніж прийнятий в ЄС. Таку міру прийняли, щоб швидше очистити навколишнє середовище від радіації.

Через майже 3 роки після аварії обстановка на АЕС залишається досить напруженою. Однією з основних проблем, з якою стикаються ліквідатори наслідків аварії, — це витік зараженої води.
Підписатися:

Коментарі