• Стали відомі нові подробиці пригоди з альпіністами на Ельбрусі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 січня 2014 року

«Українські» туристи, які зірвалися з п'ятикілометрової висоти Ельбрусу, виявилися громадянами Росії, повідомляє «Сегодня» з посиланням на Одеський альпклуб.

Нещасний випадок стався вчора о 9.30 у Кабардино-Балкарії. Група туристів налічувала 8 осіб. З обриву зірвалися двоє людей. Обидва альпіністи дивом залишилися живі.

Рятувальники передали постраждалих до Центру медицини катастроф. У одного з них виявили травму голови і доставили його до Центральної районної лікарні Тирниауза. Другий альпініст госпіталізації не потребував, повідомляє прес-служба МНС Кабардино-Балкарської Республіки. 

Як пише «Сегодня», керівник туристичної групи Володимир Клебанський, дійсно, виходець з Одеси, але інші двоє постраждалих ― з Росії, вони ― жителі Курська.

«В Інтернеті пишуть, що вони одесити, але це не так. З Одеси був тільки керівник групи альпіністів. Відразу скажу, що ця група ― самодіяльна, у неї немає ніякого статусу, і вона не зареєстрована, хоча її керівника я знаю, він одесит, досвідчений альпініст», ― цитує газета коментар директора Одеського альпклубу Мстислава Горбенко.

За словами співрозмовника видання, Володимир Клебанський першим надав допомогу постраждалим підопічним. Він поклав чоловіків, що зірвалися, на каремат, а травмованого росіянина спустив до підніжжя гори, куди пізніше під'їхали рятувальники.

«У нього (Клебанського) вдома вагітна дружина. Вона теж дуже переживає через те, що сталося. Добре, що все обійшлося», ― закінчив Горбенко.

Нагадаємо, 9 січня 2014 року з обриву гори Ельбрус в Кабардино-Балкарії при спуску зірвалися два туриста. НП сталася на висоті 5100 метрів. Через 3 години на допомогу туристам прибув ельбруський пошуково-рятувальний загін з 7 чоловік та 2-х одиниць техніки (ратрака і всюдихода).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...