• В кількох районах Якутії закінчилось продовольство та паливо

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Субота, 2 листопада 2013 року

12 тисяч жителів північних районів Якутії напередодні зими зіткнулися з дефіцитом палива і продовольства. Це сталося через зрив навігації по річці Індигірка і в верхів'ях Олени, який тягнеться ще з початку жовтня.

Як повідомляють «Вести FM», здійснити навігаційний процес спочатку не давало мілководдя і згінні вітри. Слідом за цим почався ранній льодостав. У результаті деяким судам довелося повернутися до Якутська. Інші баржі й кораблі з 40 000 тоннами вантажу залишилися стояти на замерзлій річці і до кінцевого пункту їх доставити поки неможливо.


Зараз у магазинах Абийского улусу закінчилися майже всі продукти: молочні, ковбаса, фрукти і овочі. З асортименту їжі залишилися тільки крупи і газовані напої, а також малий відсоток соціально важливих продуктів. Хоча продовольство почали доставляти в район літаками і вертольотами, але в обмеженій кількості і за завищеними цінами ― через несубсидовані транспортні витрати.

Таким чином, місцеві жителі нині штовхаються в чергах, намагаючись купити пакет молока за 137 рублів (близько 35 грн), кілограм картоплі за 180 рублів (45,5 грн), одне яйце ― за 16 рублів (4 грн). На складі ж, куди дрібними партіями надходять продукти, тепер чергує міліція, оскільки нещодавно правоохоронним органам тут довелося рознімати якутів, що билися за їжу.

Однак харчове питання в Якутії виявилося не єдиною проблемою. Іншим не менш важливим тут питанням є паливо. Запасів вугілля та сирої нафти в північних районах Саха залишилося лише на місяць. В одному з улуських селищ палива вже майже не залишилося. Альтернативи у жителів поки ніякої, і їм залишається тільки чекати відкриття доріг, які влада обіцяє зробити до грудня. 


Тим часом News.Ykt.Ru повідомляє, що за фактом зриву навігації 2013 року на річці Індигірка, в Іл Тумені 28 жовтня розпочато депутатське розслідування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...