• Український суд присяжних виніс перший виправдувальний вирок

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 30 жовтня 2013 року

В історії українських судів присяжних було винесено перший виправдувальний вирок.

Рішення оголосили в райсуді міста Суми, де два судді разом з двома бібліотекарями і вихователькою дитячого садка дійшли висновку, що 20-річний Олександр Бондаренко не вбивав двох літніх односельчанок, передають «Вести».

Вбивство, яке інкримінували обвинуваченому, сталося в ніч на 2 жовтня 2012 року в селі Стецьківка Сумського району. За версією слідства, грабіжник проникнув у будинок двох пенсіонерок у пошуках грошей. Помітивши жінок, він побив їх, у результаті чого одна з них померла в машині «швидкої допомоги», інша — у лікарні через кілька днів.

Підозрюваного 20-річного Бондаренка викликали на допит, після чого він написав явку з повинною. Через тиждень після допиту з'явилися і докази ― недопалок з його слиною, нібито знайдений криміналістами на місці злочину, і пара шкарпеток зі слідами крові вбитих.

Як розповіла виданню мати Бондаренка, вину в її сина вибивали під тортурами, які влаштували міліціонери в одному з приміщень місцевого комбікормового заводу. Про це Олександр відразу ж заявив на засіданні суду. За словами хлопця, його били струмом оголеного дроту і душили протигазом із закритим патроном.

Пізніше суд знайшов масу нестиковок у справі, включаючи і так звані докази на місці злочину, які, як було доведено судом, підкинули туди співробітники міліції. Знайшлися і свідки, які заявили, що бачили, як Бондаренка заводили на завод для катувань. Експерт же підтвердив наявність у підозрюваного тілесних ушкоджень.

Суд взяв до уваги всі докази і в підсумку виправдав Олександра Бондаренка. Таким чином, підозрюваний, який провів у СІЗО трохи більше року, був відпущений додому із залу суду.

Тепер виправданий, якому міліція передвіщала 15 років в'язниці, має намір домагатися покарання щодо правоохоронних осіб, які, за словами молодої людини, катували його і сфабрикували проти нього кримінальну справу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...