ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Києві збирають підписи проти насильницького вилучення органів

Велика Епоха
У центрі Києва на вулиці Хрещатик щодня збирають підписи за те, щоб зупинити насильницьке вилучення органів у живих людей у Китаї.

Юлія Рубцова збирає підписи на Хрещатику. Фото: NTD
Юлія Рубцова збирає підписи на Хрещатику. Фото: NTD
Біля арки, яка навпроти Київської міської адміністрації, щодня встановлюють столик з планшетами для збору підписів і плакат, що розповідає про суть акції. На плакаті зображено силует людини і показана ціна, яку вимагають китайські трансплантологи за пересадку того чи іншого органу.

Як стверджують учасники акції, Китай не випадково в останнє десятиліття став найбільшим «банком» органів і багато людей їдуть туди, щоб зробити операцію з пересадки. Проте активісти кажуть, що там можуть швидко підібрати орган саме тому, що їх насильно видаляють у великої групи в'язнів совісті, зокрема, у послідовників Фалуньгун.

Юлія Рубцова — активістка зі збору підписів. Вона щодня приходить на Хрещатик, намагаючись зупинити вбивства людей заради вилучення їхніх органів у Китаї.

Юлія — одна з тих, хто підключився до міжнародної ініціативи організації «Лікарі проти насильницького вилучення органів» — об'єднання медпрацівників та громадських діячів. Активісти хочуть відправити зібрані підписи в ООН, щоб закликати її розслідувати всі факти насильницького вилучення органів у Китаї і зупинити ці злочини.

Завдяки таким активістам, як Юлія Рубцова, на сьогоднішній день під цією петицією по всьому світу підписалися більше 500 тисяч осіб.

«Метою збору петицій є бажання зупинити репресії. Репресії, переслідування послідовників Фалуньгун в Китаї, незаконне вилучення та торгівлю органами», — сказала Юлія Рубцова в інтерв'ю телеканалу NTD.

Юлія вважає, що повинна доносити цю інформацію людям, бо хоче проявити в них людську сторону.

«Не тільки в питанні того, що ми думаємо про себе: добрий я чи недобрий, а саме в наших вчинках. Подумати і підтвердити це в дії, поставивши підпис. Мені здається, це те, що може і повинна зробити будь-яка людина в такій ситуації», — каже вона.

Ініціатори збору підписів проаналізували низку доказів і дійшли висновку, що у послідовників Фалуньгун у широких масштабах проти їхньої волі вилучали органи, і ці злочини досі не зупинені. За дослідженням колишнього держсекретаря Канади по Азіатсько-Тихоокеанському регіону Девіда Кілгура, з 2000 по 2005 роки в Китаї провели понад 40 тисяч операцій, коли органи для пересадки витягували у живих людей.

Юлія вважає, що це схоже на Голокост або ще гірше.
«Напевно, подібного ще не відбувалося у світовій історії. І головне, що репресують людей, які самовдосконалюються за принципами істина, доброта і терпіння».

Фалуньгун (інша назва — Фалунь Дафа) — це східна практика, в основі якої п'ять вправ, а також підвищення моральності. Згідно з ученням, людина, яка займається Фалуньгун, повинна в житті поводитися відповідно до принципів чжень-шань-жень, що можна перекласти з китайської як істина (чесність, щирість), доброта, терпіння.

З 1999 року прихильників цієї системи в Китаї почали саджати в тюрми і відправляти в трудові табори після того, як колишній генеральний секретар компартії Цзян Цземінь виявив, що їхня кількість значно перевищила число членів компартії. Після початку гонінь мільйони послідовників стали «живим банком» органів для державної системи трансплантації КНР. Коли пацієнтові потрібна пересадка, серед цього «банку» шукають підхожий орган і вилучають його заради подальшого продажу.

Юлія займається Фалуньгун протягом кількох років — це і мотивувало її стати на захист своїх однодумців.

«Практика приносить величезну користь, удосконалює людей, удосконалює їхнє серце, примножує доброту. Вчить проявляти цю доброту до близьких людей. Я не розумію, як можна таких людей так жорстоко переслідувати. Як можна їх репресувати. І більше того, я абсолютно не розумію, як можна торгувати органами чужих людей, які не дали на це своєї згоди», — каже вона.

Щодня за кілька годин спілкування з перехожими Юлія збирає близько півсотні підписів. А за вихідні з 13 до 15 годин разом зі своїми однодумцями — більше тисячі підписів. Вона впевнена, що зупинити злочини можна, якщо люди не будуть мовчати.

«Не виявляти байдужість, оскільки байдуже ставлення до подібних речей, які відбуваються навколо, — це теж свого роду заохочення», — вважає Юлія.

NTD наводить кілька цитат людей, що поставили свій підпис:

— «Ми повинні не тільки переживати за свою країну, а й за весь світ».

— «Я вважаю, що неправильно продавати органи інших людей. Я — за добро в цьому світі, тому я поставив цю підпис».

Акція зі збору підписів триватиме до кінця листопада і, цілком ймовірно, велика кількість зібраних підписів приверне увагу в ООН.

Читайте також:

Проти вилучення органів підписалися близько півмільйона людей