• Сомалійці приїжджають до України, думаючи, що це Європа

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 жовтня 2013 року

Сомалі — «проблемна держава» на північному сході Африки, з якої походить значна частина мігрантів. «Тут або тебе вербують бойовики, і ти маєш вбивати, або вб’ють тебе», — пояснюють молоді люди своє бажання виїхати. В країні ведуться бойові дії.

Чимало сомалійців з’являється останнім часом і в Україні — вони розглядають її як буферну державу, з якої легко потрапити до Європи.

«У біженців велика проблема — мовна, і вони розглядають Україну тільки як буферну державу з Європейським Союзом. Потрапляючи до України, вони бачать, що вони одразу, практично, стикаються з Європейським Союзом», — розповідає перший заступник голови Міграційної служби Віктор Шейбут.

За туристичною путівкою вони потрапляють до Росії, звіди в’їжджають до України. Проте тут їхні надії часто не справджуються.

Перетнути кордон з Європою виявляється нелегко. Часом провідники, яких більшість мігрантів називає «мафією», за кілька тисяч доларів переводять їх через кордон. Але бувають і випадки, коли провідники просто підводять до кордону і показують, куди йти. А деякі недобросовісні взагалі кидають їх напризволяще.

«Можливо, ви знаєте про такі випадки, коли провідники кидають їх у горах, вони замерзають, і ми знаходимо тіла вже навесні. Ми їх навіть ідентифікувати не можемо», — говорить Віктор Шейбут. За його словами, такі випадки хоч і не часті, але трапляються.

Краще доля склалась у молодого хлопця, сомалійця, героя фільму Паули Паласіос, прем’єра якого відбулась днями в рамках фестивалю «Молодість». Неповнолітній Алі був затриманий українськими прикордонниками і потрапив до центру затримання. Але показавши бажання адаптуватись до українського середовища, працювати та навчатись, хлопцю вдалось отримати статус біженця. У стрічці він відмічає, що проблеми, з якими він стикнувся в Україні, навчили його бути сильнішим.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...