• В Америці продають зброю через Facebook

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 3 листопада 2013 року

Американці продають та купують в соціальних мережах зброю — оскільки громадяни Америки мають право володіти зброєю та носити її, такі операції є легальними, стверджує частина експертів.

Оголошення про продаж зброї можна знайти як в сервісі фото Instagram, так і у Facebook. Потенційні покупці розпитують деталі товару в коментарях під фото. Купити таким чином можна навіть серйозну вогнепальну зброю.

Противники вільного розповсюдження зброї говорять, що оскільки угода проходить між приватними особами, ніхто не перевіряє особистість покупця. Таким чином, зброю через соціальні мережі можуть придбати і злочинці та психічно неврівноважені люди, повідомляє Guns.com.

Перевірка особи покупця зброї вимагається далеко не в усіх штатах — тільки близько в 15. А продавати зброю людині, знаючи, що вона не має права її носити, є порушенням закону і може коштувати тюремного ув’язнення для необачного продавця.

Наразі експерти не можуть сказати, який відсоток зброї, який використовується потім для нелегальних цілей, був куплений через Інтернет.

Статистика 2004 року, проведена Центром Джона Хопкінса, виглядала наступним чином: 11% злочинців купили зброю через ліцензованого продавця; 39,5% — взяли у друзів або членів родини; 37,5% — на чорному ринку або на вулиці; 9,9% вкрали; а 1,7% придбали їх на виставці пістолетів або на блошиному ринку. Однак у рік, коли проводилось дослідження, Facebook ще був не таким популярним як зараз, а Instagram не існувало взагалі. В наш час кількість купленої через Інтернет зброї для нелегальних цілей зросла, вважають експерти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...