• Масштабна акція проти насильницького вилучення органів

  • Неділя, 20 жовтня 2013 року

На початок жовтня по всьому світу зібрано 450 тисяч підписів під петицією, яка закликає зупинити масове вилучення органів у в'язнів совісті у в'язницях і таборах Китаю.

Про це оголосила організація DAFOH (Doctors Against Forced Organ Harvesting — Лікарі проти насильницького вилучення органів). Всесвітня акція зі збору підписів, організована DAFOH, почалася в середині серпня, і на 1 жовтня волонтери зібрали близько 450 тисяч підписів.

Петиція закликає Верховного комісара ООН з прав людини відправити до Китаю незалежну групу, щоб провести ретельне розслідування фактів вилучення органів у живих людей. Як повідомляється, основними жертвами цього злочину є послідовники школи вдосконалення Фалунь Дафа (інша назва — Фалуньгун).

За даними сайту «Інформаційний центр Фалунь Дафа», переслідування цієї групи людей почалося в 1999 році. Цзян Цземінь, що був у той час генеральним секретарем компартії Китаю, угледів в послідовниках Фалунь Дафа загрозу своїй владі, бо кількість їх до 1999 року (більше 70 млн чоловік) перевищила кількість членів компартії, повідомляється на сайті. Саме вчення передбачає, що людина у своєму житті має дотримуватися принципу «Істина-Доброта-Терпіння» і самовдосконалюватися, щоб стати хорошою людиною.

Згідно із заявою координатора Української асоціації послідовників Фалунь Дафа Людмили Дворецької, у вересні в Україні під цією петицією поставили підписи близько 1500 чоловік.

Збір підписів триватиме до кінця листопада, після чого 10 грудня 2013 року всі підписані людьми листи представлять в ООН Верховному комісару з прав людини, зазначила юрисконсульт DAFOH по Азіатсько-Тихоокеанському регіону Тереза Чу на заході, проведеному в Гонконгу 1 жовтня, повідомляє англомовне відділення «Великої Епохи».

извлечение органов сбор подписей

Громадяни Німеччини підписують петицію проти насильницького вилучення органів, яке нині відбувається в Китаї. Фото: DAFOH (Doctors Against Forced Organ Harvesting/Лікарі проти насильницького вилучення органів)

извлечение органов сбор подписей

Волонтери від організації «Лікарі проти насильницького вилучення органів» знайомлять перехожих з текстом петиції. Акція проходить по вулиці Келімала (Calimala) в історичному центрі Флоренції, Італія, 22 вересня 2013 р. Фото: DAFOH

извлечение органов сбор подписей

Учасники інсценування зображують методи катувань, застосовуваних у Китаї до послідовників Фалуньгун. 5 вересня 2013 р., навпроти будівлі муніципалітету в Сан-Франциско. Фото: Велика Епоха

извлечение органов сбор подписей

Активісти Фалуньгун знайомлять перехожих з петицією, що закликає КНР припинити вилучення органів у в'язнів совісті. Акція проходить перед китайським посольством у Джакарті, столиці Індонезії, 1 листопада 2012 року. Фото: DAFOH

извлечение органов сбор подписей

Акція зі збору підписів проходить у день міста Запоріжжя, 5 жовтня 2013 р.

Раніше міжнародний тиск змусив Китай провести ряд деяких змін, як зазначив керівник прес-служби DAFOH Деймон Ното. Він уточнює, що виконати вимоги DAFOH повністю Пекіну важко тому, що китайська влада боїться, як би їх не притягли до відповідальності за злочини проти людяності, якщо вони зупинять кампанію переслідування Фалуньгун.

«Навіть якщо ми і не зможемо зупинити насильницьке вилучення органів, але можемо й надалі розкривати і стримувати те, що відбувається в КНР, — сказав Ното. — Наша мета полягає в тому, щоб чинити на Китай тиск з різних сторін: з боку ООН, асоціацій трансплантологів з усього світу, медичних співтовариств і т.д. Ми сподіваємося, що, об'єднавши зусилля, ми зможемо змусити китайський режим діяти і побачимо деякі зміни».

У 2008 році Комітет ООН проти тортур зажадав від Китаю надати повні відомості про джерела органів для трансплантації, почати розслідування і вжити відповідних заходів з метою притягнути до суду і покарати осіб, відповідальних за зазначені зловживання.

У міру збільшення тиску, китайський режим перестав категорично заперечувати, що він використовує органи страчених ув'язнених і визнав, що понад 90 % органів надходили саме з цього джерела. Зовсім недавно один китайський медичний чиновник визнав той факт, що протягом багатьох років органи вилучалися без згоди жертв.

Детальніше читайте в статті: «Китайські лікарні причетні до видалення органів у живих людей».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...