• Китаянка після отруєння заговорила англійською краще за китайську

  • Неділя, 13 жовтня 2013 року

Жінка з центрального Китаю почала розмовляти англійською мовою краще, ніж рідною китайською, після того як отруїлася чадним газом, пише Changjiang Daily.

Чень Цзя — жінка 28 років, яка живе в селі на околиці міста Ухань провінції Хубей. Вона раніше працювала в офісі і добре говорила китайською та англійською мовами. Торік її госпіталізували після того, як у день народження свого знайомого вона отруїлася чадним газом під час приготування шашлику в приміщенні. Нещодавно вона повернулася з Австралії, де працювала два роки в Університеті технологій у Сіднеї.

Після отруєння Чень не могла ходити, а також насилу стала говорити. Вона часто заїкалася, розмовляючи китайською, і кілька разів повторювала своє ім'я, коли представлялася комусь. Однак її здатність говорити англійською залишилася на колишньому рівні.

Др. Ден Хунвей в реабілітаційному відділі тієї лікарні сказав, що травма мозку може змінювати мовні здібності людей, повідомило видання Shanghai Daily.

Чень не могла ходити до березня цього року і відвідує реабілітаційні курси для відновлення мовних навичок в уханьській лікарні, починаючи з серпня.

«Про подібні випадки повідомлялося і раніше, — сказав він. — Коли двомовні пацієнти отримують травму мозку, вони можуть втратити можливість розмовляти однією, зате починають дуже добре говорити іншою».

У рамках програми реабілітації доктори попросили Чень навчати англійській мові медичний персонал в лікарні. Один з лікарів-стажистів, який відвідує її мовні курси, сказав виданню, що вона володіє англійською не гірше, ніж викладачі університету.

Др. Ден вважає, що навчання англійської мови допоможе їй повернути свою впевненість і швидше відновитися.

Користувачі мережі прокоментували цю новину в мікроблогах Sina Weibo, висловлюючи подив і захват. Деякі пожартували: «Чому і зі мною так не сталося, коли я вчив англійську?»

Інші підозрюють, що щось не так із цією статтею на Changjiang Daily, оскільки наприкінці стверджувалося, що Чень потребує 10 тисячах юанів (більше $1600) на місяць для фізіотерапії, і читачів закликали робити пожертвування.

«Після зворушливої історії — комерція, як на торговому телеканалі», — написав один читач.

Інший сказав: «Ця жінка працювала в університеті в Австралії і, мабуть, заробляла більше 20 тисяч юанів ($3200) на місяць. Навіщо ж їй потрібна допомога грошима? Я пропоную їй взяти кредит і погасити його, коли вона знову вийде на роботу».

Читайте також:

Конфуцій уві сні навчав корейця китайської мови

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...