• Чи не боїться Китай прокляття хмарочосів?

  • П'ятниця, 16 серпня 2013 року

нерухомість у шанхаї

Цей знімок, зроблений 17 січня 2011 року, поблизу «Вежі Цзінь Мао» (буквально «Вежа „Золоте процвітання“») в діловому районі Пудун, відкриває вид на нерухомість Шанхаю. Фото: Peter Parks/AFP/Getty Images

Чи віщує будівництво нових найвищих хмарочосів у Китаї те, що економічна бульбашка ось-ось лопне? У Китаї, здається, саме так і думають.

Незалежно від того чи викликаний спад економіки Китаю, на який вказує індекс хмарочосів, передбачуваним економічним циклом, китайський режим, схоже, нервує.

Видання CNN нещодавно повідомило, що бум будівництва хмарочосів у Китаї віщує економічний спад, а то й зовсім крах. Незабаром після цього повідомлення китайський режим зробив в державних ЗМІ суворий наганяй містам, які змагаються за кількість хмарочосів.

Незважаючи на те, що теорія «Індексу хмарочосів*», висунута Ендрю Лоуренсом в 1999 році, не вважається науковою, державні ЗМІ визнають будівництво хмарочосів в Китаї безумством, і згодні, що це дійсно тривожний сигнал. У країні існує вже 470 нежитлових хмарочосів, а 332 хмарочоса перебувають у стадії будівництва. До того ж, влада планує побудувати ще 516 гігантів, включаючи будівлю в Ухані, яку мають намір зробити найвищою у країні, 660-метровий хмарочос у місті Шеньчжень і 700-метрову висотку в місті Ціндао провінції Шаньдун, повідомляє WantChinaTimes

Закликаючи міста зберігати тверезу голову і нагадуючи їм, що надмірна кількість хмарочосів може посилити пузир на ринку нерухомості, державний рупор Global Times визнає, що деякий зв'язок між будівництвом хмарочосів та економікою може й насправді існувати.

Наприкінці липня, незабаром після того, як забудовник Broad Group, не дочекавшись офіційного дозволу, почав розорювати землю під фундамент найвищого в світі хмарочоса Sky City (висотою 838 метрів в 208 поверхів), міська влада Чанша несподівано призупинила будівництво.

Торік на питання Financial Times, чи отримає він добро на будівництво об'єкта, архітектор Sky City Чжан Юе відповів: «Ми обов'язково його отримаємо. Це лише питання часу». Але все ж влада наказала припинити роботи, розпочаті без їхнього дозволу.

Довідка:

*Концепція «Індекс хмарочосів» (або «Хмарочос-індекс») ґрунтується на тому, що будівництво ультрависоких будівель в світі завжди передувало великим економічним кризам.

Керол Вікенкамп, Велика Епоха

Читайте також:

Хмарочоси Шанхаю схожі на кухонні прилади — китайці

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...