• Маленькі китайці в Пекіні шукають зниклих мам

  • П'ятниця, 9 серпня 2013 року


Пекінська поліція 4 серпня 2013 заарештувала чотирьох дітей і четверо дорослих на площі Тяньаньмень, коли ті вийшли з протестом. Діти приїхали до Пекіна з Внутрішньої Монголії в пошуках своїх зниклих матерів, яких заарештували в Пекіні. Вони приїхали до Пекіна поскаржитися на корупцію в їхньому рідному місті. Фото: Рух за права людини в КитаїЧетверо дітей віком від 2-х до 8-ми років приїхали з Внутрішньої Монголії до Пекіна, де розгорнули плакат на площі Тяньаньмень на знак протесту проти зникнення їхніх матерів і проти корупції місцевих органів влади.

Мами дітей ― Чжао Юйлань і Лю Ячжен ― з міста Чифен Внутрішньої Монголії були заарештовані поліцією Пекіна 28 липня. У той день жінки приїхали до столиці, щоб поскаржитися на корупцію їх місцевої влади, як зазначено у звіті організації «Рух за права людини в Китаї». Відтоді діти більше нічого не чули про своїх мам.

Уникнувши дозору поліції, четверо дітей і стільки ж дорослих, які прибули до Пекіна, пробилися до прапора, встановленого на площі Тяньаньмень і підняли банер.

Один з подавачів петиції Чжао Юйфу з Внутрішньої Монголії (участь в акції протесту не брав), сказав Великій Епосі, що пекінська поліція заарештувала двох матерів 28 липня, і відтоді про скаржниць більше нічого не чули.

«Ці діти приїхали до Пекіна і помчали до прапора, щоб попросити про повернення своїх мам», ― сказав Чжао Юйфу.

«Першими туди прорвалися Чжао Цзіньцай зі своєю дворічною сестрою Чжао Цзінху. Слідом за ними ― Лі Хунцзі та її восьмирічний брат Лі Хао. Потім прибігли й інші. На місце події тут же прибули поліцейські у формі і в штатському і схопили їх», ― додав він.

За словами Чжао Юйфу, пекінська поліція затримала всіх, відібрала у них мобільні телефони і пізніше прийняла заходів щодо повернення апелянтів додому.

Дівчинка Лі Хунцзі була затримана в рідному місті на 10 діб.

Місцезнаходження двох дорослих, які протестували разом із дітьми (Чу Дунфан і Ван Юйбо з провінції Хейлунцзян), невідомо. Так само немає ніякої інформації про місцезнаходження інших двох дорослих ― Чжао Юньсян і Чжан Цзісінь.

Гу Цінер, Велика Епоха

----------------------------------

Китайский режим переживает кризисЧитайте другие статьи по последним событиям в Китае в спецрубрике Великой Эпохи «Китайский режим переживает кризис». Аналитики по Китаю отмечают, что разгоревшаяся борьба за власть, вероятно, приведёт к реформированию политической системы страны. Проследите, как развивалась эта борьба в хронологическом порядке. Узнайте в лицо главных фигурантов борьбы за власть в правящей верхушке Китая.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...