• Китайці скаржаться на жорстокість поліції

  • П'ятниця, 14 червня 2013 року
Китайський веб-портал NetEase створив комп'ютерну гру, де висміюються поліцейські «Ченгуань» міста Яньань. Один із цих них ногами потоптав голову чоловіка, який спробував зупинити поліцейських, коли вони забирали велосипеди, припарковані на стоянці біля його веломагазину. Фото: Weibo.com

Китайський веб-портал NetEase створив комп'ютерну гру, де висміюються поліцейські «Ченгуань» міста Яньань. Один із цих них ногами потоптав голову чоловіка, який спробував зупинити поліцейських, коли вони забирали велосипеди, припарковані на стоянці біля його веломагазину. Фото: Weibo.com

Відео про те, як китайський поліцейський у цивільному б’є ногою по голові власника магазину велосипедів, як вірус розповсюдилося просторами китайського Інтернету. Це змусило багатьох людей замислитися над зловживаннями владою та поширенням насильства в Китаї.

Ченгуань (китайською «міське управління») відомо більшості китайським громадянам за те, що його співробітники застосовують насильство під час виконання своїх службових обов’язків. Особливо жорстоко вони поводяться з вуличними торговцями та жебраками.

31 травня у місті Яньань провінції Шеньсі група співробітників Ченгуань несподівано напала на власника магазину велосипедів, після того, як він спробував зупинити їх, щоб вони не забирали велосипеди, які стояли біля його магазину. Один перехожий записав цю сцену на відео та розповсюдив відзняте у мережі Інтернет.

Власник магазину і кілька випадкових перехожих в інтерв'ю газеті «Женьмінь Жибао» сказали, що від одного офіцера несло алкоголем, але міська влада відхилила це звинувачення. 4 червня всіх п'ятьох співробітників Ченгуань, які були причетні до інциденту, звільнили.

Користувачі Інтернету обурені вчинком офіцерів з Яньаня, називаючи їх «бандитами» та «мафіозною організацією, яку утримують на кошти платників податків».

На півдні КНР у місті Гуанчжоу провінції Гуандун насильство на вулиці мало інший напрям.

2 червня після того, як група вуличних торговців вступила у суперечку зі співробітниками Ченгуань, люди роздягли і побили одного поліцейського, до того ж били по статевих органах.

Один перехожий завантажив фотографію цього інциденту на сайт мікроблогів Sina Weibo. Там це фото широко розповсюдилося. Історію підхопили і місцеві ЗМІ.

Думки щодо випадку зі співробітником Ченгуань в Гуанчжоу розділилися. Хоча багато користувачів мережі сказали, що він заслужив такої кари, інші висловили думку, що ці дві події викривають велику соціальну проблему.

Один популярний блогер з аватаром «Уяви, що ти в Нью-Йорку», у якого понад 500 тисяч прихильників, написав: «Я вважаю, що між працівниками Ченгуань в Яньані, які стрибали на голову жителю міста, і поліцейським Ченгуань у Гуанчжоу, якого оточили і побили місцеві жителі, безперечно існує невидимий зв'язок... Такий самий зв’язок існує і між високими й красивими урядовими будівлями та селянами, у яких насильно забрали їхню землю».

Він припустив, що продовження офіційного насильства може одного дня призвести до масового повстання.

На основі дослідження Аріель Тянь.

Енні Ву

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...