• Китайська компартія саджає за фен-шуй

  • П'ятниця, 7 червня 2013 року

Фен Шуй

Ху Цзяньсю, вважаючи, що незабаром може бути призначений віце-прем'єром, скорегував напрямок національного шосе так, щоб воно проходило над водоймищем. Це було необхідним, щоб побудувати «міст» у його щасливе майбутнє. Але замість посади, він отримав умовний смертний вирок. Скріншот з сайту газети «Женьмінь жибао».

Фен Шуй

Цуй Яньсюань поруч з адміністрацією округу, де він працював, побудував ставки у формі півмісяця і сонця. Він також установив старий винищувач J-6 на дорозі для сприяння збагаченню та просуванню по службі. У 2010 році його звільнили з посади. Фото: Weibo.com

Фен Шуй

У 2005 році тодішній заступник губернатора провінції Шаньдун Хуан Шен побудував розкішний будинок, як повідомляється, за порадою геоманта. Здалеку ця будівля нагадувала китайський символ його імені, тому місцеві жителі глузливо називали його «будинок Хуана». Однак жодного разу Хуан не ходив до цього будинку на роботу. А нещодавно за хабар його виключили з партії і засудили. Скріншот: Велика Епоха.

Фен Шуй

Лі Чженю, як тільки він став головою податкового бюро у провінції Хебей, пророчили, що «не більше ніж через п'ять років і не менш ніж через три» він стане головою місцевої влади. Він дав 5 тис. юанів майстру фен-шуй, який попросив ще тисячу для гарантії успіху. Загалом Лі дав майстру 8 тис. юанів, оскільки цифра 8 китайською вимовляється дуже схоже до слова «багатство». Зрештою він отримав смертний вирок. Скріншот: Велика Епоха.

Фен Шуй

Лю Чжицзюнь (праворуч) під час інтерв'ю у Пекіні, 5 березня 2009 року. Чжицзюнь займав посаду міністра залізничного транспорту. Він дуже вірив у фен-шуй і часто організовував консультації, щоб вибрати сприятливий день для початку проектів будівництва. Фото: STR/AFP/Getty Images

Незважаючи на спроби режиму знищити традиційну культуру Китаю, фен-шуй відроджується у цій країні. Насправді, амбітними чиновниками керує страх отримати дисциплінарне покарання за свою корупційну діяльність. Тому вони користуються послугами геомантів та провидиць.

Як показало опитування Китайської академії управління за 2007 рік, більше половини чиновників рівня округу відвідували астрологів, провидців за рисами обличчя, спеціалістів, що розтлумачують сновидіння тощо. Багато з них навіть за штатного радника мали майстра фен-шуй.

Державні ЗМІ цькували тих корумпованих чиновників, які вірили у фен-шуй і привселюдно викривали такі випадки, щоб переконати громадськість, що нікому не дозволяється так робити. До того ж таких неатеїстичних чиновників позбавляли членства у партії.

Добре відомий випадок, що трапився у 1995 році, коли Ху Цзяньсюе, секретар партії у провінції Шаньдун, послухав провісника. Той сказав, що Ху незабаром може бути призначений віце-прем'єром, але йому бракує «моста» у життя для того, щоб передбачуване стало реальністю. Отож Ху змінив напрямок національного шосе так, щоб воно проходило через водойму. Для цього навіть довелося побудувати міст. Але замість посади, він отримав умовний смертний вирок.

Ще одним із тих, хто слухав аналогічні поради, був Цуй Яньсюань, секретар партії провінції Хебей, який побудував ставки у формі півмісяця і сонця поруч з адміністрацією округу. Він також установив старий винищувач J-6 на дорозі, щоб сприяти багатству та кар'єрному росту. У 2010 році його звільнили з посади.

Компартія пропагує атеїзм на державному рівні, але, схоже, таким кадрам не вистачає віри в цю ідеологію.

Доктор Френк Сє, професор з організації бізнесу Університету Айкен Південної Кароліни, США, розповів Великій Епосі в електронному листі, що режим не може засуджувати за корупцію фен-шуй або інші елементи традиційної китайської культури. Він поєднав цю ситуацією з нещодавнім спалахом випадків корупції за рахунок державних коштів, коли гроші витрачалися на щедрі обіди і дорогі делікатеси. Їжа не винувата, сказав він, — чиновники просто не знають, як себе поводити і як використовувати майно держави.

Він продовжив: «Є ще одна причина того, чому компартія звинувачує фен-шуй, і використовує цю річ як «козла відпущення» за нездатність зменшити корупцію. Ця причина полягає в тому, що партія дуже боїться будь-яких явищ, що несумісні з її атеїстичною доктриною. Віра людей у вищі істоти і надприродні принципи неминуче змушує їх замислюватися над глибокими питаннями та приводить до того, що люди починають сумніватися у правильності матеріалістичного світогляду. І це підриває владу партії».

«Врешті-решт, постає питання: Чи дійсно корумповані чиновників партії вірять у фен-шуй? Чи ж вони просто вважають за краще зробити це „про всяк випадок“, щоб мати таку собі страховку у разі, якщо божественні істоти дійсно існують?», — сказав він.

На основі дослідження Аріеля Тяня.

Кессі Райан, Велика Епоха

Читайте також:

Конфуцій уві сні навчав корейця китайської мови

Підписатися:

Коментарі