• Бо Сілай доніс на високопоставлених членів компартії Китаю

  • Щоб врятувати своє життя, опальний колишній партійний посадовець високого рангу співпрацює зі слідчими
  • Середа, 8 травня 2013 року

Бо Сілая бачили на засіданні Національного народного конгресу 5 березня 2012 року в Пекіні. Незабаром, після закінчення з’їзду, Бо був позбавлений своїх партійних чинів. Фото: Feng Li/Getty Images

Бо Сілая бачили на засіданні Національного народного конгресу 5 березня 2012 року в Пекіні. Незабаром, після закінчення з’їзду, Бо був позбавлений своїх партійних чинів. Фото: Feng Li/Getty Images

Чинний лідер компартії Китаю Сі Цзіньпін прийшов до влади у листопаді 2012 року. Він обрав для себе роль мисливця на тигрів, сказавши, що в боротьбі з корупцією партія не тільки буде ловити «мух», але також і «тигрів». За інформацією одного гонконгського журналу Сі має таку підтримку, яка дозволяє поцілити великого тигра.

Опальний колишній член Політбюро і партійний голова Чунціну Бо Сілай активно допомагає співробітникам спеціального підрозділу, надаючи інформацію, що стосується «великого тигра». Про це йдеться у статті Цзяна Вейпіна травневого випуску журналу New Way Monthly.

Прогнозують, що Бо Сілай може знати дуже багато про злодіяння колишніх керівників партії. Бо був близьким колегою колишнього голови партії Цзян Цземіня і колишнього боса внутрішньої безпеки Чжоу Юнкана. За інформацією обізнаного джерела, Бо був у змові з Чжоу Юнканом та іншими членами фракції Цзяна. Вони замислювали здійснити державний переворот після того, як Сі Цзіньпін прийде до влади.

Підлеглі Бо Сілая називали його «Бо Цзедун», заявляючи, що він був новим Мао Цзедуном, засновником компартії Китаю і харизматичним лідером, який керував партією впродовж трьох десятиліть. Бо очікував, що місцеві жителі і партійні лідери з його старої групи підтримки у Даляні провінції Ляонін, що на північно-східному Китаю, і з мегаполісу Чунцін, вирішили б усі його проблеми, які б могли трапитися.

Як каже Цзян Вейпін, для Бо змінилися дві обставини. По-перше, він зустрівся з кількома колишніми коханками, після чого його колишні підлеглі надали на нього компромат. По-друге, він став свідком мирного переходу влади на 18-му партійному з'їзді у листопаді. За результатами роботи з’їзду, вороги Бо отримали найвищі позиції при владі.

Після того, як закінчився з’їзд, як повідомляв Цзян Вейпін, у Бо Сілая на очах стояли сльози і він був ладен погодитися на все. А в обмін на інформацію про його колишніх соратників, він намагається уникнути смертної кари.

З джерел, близьких до спеціальної цільової групи і Верховної народної прокуратури, Цзян Вейпіну стало відомо, що Бо Сілай скоїв злочини і буде намагатися врятувати своє життя. За цією інформацією, доля Бо залежить від того, чи зможе він привести до краху партійного посадовця високого рангу.

Згідно зі статтею Цзяна Вейпіна, велика затримка у тому, щоб притягнути Бо Сілая до суду, сталася через складний характер інформації, яку надав Бо. Потрібно багато часу, щоб розплутати цю справу та перевірити факти.

Кар’єра Цзян Вейпіна була тісно пов'язана з Бо Сілаєм упродовж більш ніж десяти років. Коли Бо перебував у провінції Ляонін, Цзян опублікував статтю, звинувативши того у корупції. Це призвело до того, що Бо арештував Цзяна у 2000 році і запроторив його до в'язниці на сім років. Після звільнення Цзян емігрував до Канади у 2009 році, де продовжував писати про свого колишнього тюремного наглядача.
Підписатися:

Коментарі