• Джекі Чан потрапив у корупційний скандал

  • Середа, 6 березня 2013 року

Джекі Чан

Першого березня Джекі Чана запримітили, коли він сідав у машину марки Audi A8 з номерним знаком «B206xx». Машини з такими номерними знаками, як відомо, належать генеральному штабу політичного департаменту Китайської народної армії. Фото: Weibo.com

Напередодні 12-х Всекитайських зборів народних представників КНР кінозірка фільмів про бойові мистецтва Джекі Чан потрапив у новий конфлікт. Цього разу йдеться про привілеї китайських військових.

Не зважаючи на той факт, що Джекі уродженець Гонконгу, він став новим членом Народної політико-консультативної ради Китаю (НПКРК)*. Китайський режим, ймовірно, має на меті використати його імідж для просування інтересів режиму в Гонконзі.

*НПКРК — вищий дорадчий орган у КНР.

Першого березня на сайті Weibo з'явилося зображення машини Чана з номерним знаком B206xx, подібним до того, який використовують члени генерального штабу політичного відділу Народної армії. Як відомо, китайський режим суворо забороняє приватне використання військових транспортних засобів. Блоггер цього сайту написав: «Я б хотів, щоб Джекі Чан пояснив... Невже він приєднався до Народної визвольної армії? Він водить Audi A8 з армійським номерним знаком „B“».

Різні інтернетет-користувачі висловлювались у тому ж дусі, публікуючи зауваження на кшталт: «Державні таємниці випадково викриті!» і «так він фактично офіційний представник!». Деякі люди також вважають це ознакою корупції у китайській армії. Такі транспортні засоби, з-поміж інших привілеїв, звільняються від оплати проїзду комерційними дорогами і мають право на безкоштовне паркування.

ЗМІ материкового Китаю повідомили, що 1 березня Чан приїхав на засідання відкритої сесії НПКРК у білому костюмі. За словами його агента, це перше засідання Чана, і він поки не розуміє свою роль.

Репутація відомого актора потрапила під вогонь останніми роками. На нього обрушилася критика за прокомуністичні заяви, такі, як: «На Тайвані і у Гонконзі занадто багато свобод; тут дуже хаотично», і за його пропозицію обмежити публічні демонстрації у Гонконзі — дослівно «регулювати те, кому можна і кому не можна проводити демонстрації».

Зауваження Чана, що з’явилися у китайських ЗМІ у липні 2012 року, також викликали шквал критики: «Я відчуваю, що за всю п’ятитисячолітню історію у Китаї зараз найкращі часи. Нарешті, у Китаї вперше за сто років Олімпійські ігри успішно пройшли. Всі важливі події відбуваються зараз у Китаї».

Джекі Чан потрапив до рейтингу китайського інтернет-опитування «Топ-10 покидьків» 2012 року. Перше місце у цьому рейтингу посідає Бо Сілай.

У грудні пролунало багато повідомлень про скандал з відмиванням грошей, пов'язаний з благодійною організацією, яка передала гроші до благодійного фонду Джекі Чана. Представники фонду не визнали ніяких порушень.

Фан Сяо, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...