ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайці вимагають, щоб екс-голова держбезпеки пояснив мільярдні витрати

Велика Епоха
Люди з усього Китаю зібралися в Пекіні, щоб отримати відповідь від колишнього керівника держбезпеки Чжоу Юнкана. Вони вимагають пояснити, куди було витрачено 701,8 млрд юанів (112,54 млрд доларів США) державних коштів його відомством у 2012 році, призначених для підтримки стабільності у країні. Люди закликали, щоб Чжоу оприлюднив розмір своїх статків, підозрюючи його у привласненні державних коштів.

Позивачі зі всього Китаю вимагають, щоб Чжоу Юнкан, колишній керівник держбезпеки і секретар Політико-юридичної комісії, оприлюднив інформацію про свої статки та на що витрачаються 701,8 млрд юанів ($112.54 млрд) державних коштів
Позивачі зі всього Китаю вимагають, щоб Чжоу Юнкан, колишній керівник держбезпеки і секретар Політико-юридичної комісії, оприлюднив інформацію про свої статки та на що витрачаються 701,8 млрд юанів ($112.54 млрд) державних коштів
Починаючи з 20 грудня, групи протестувальників з плакатами збиралися біля Пекінського університету і Університету Цінхуа, Державного бюро листування та зв’язку, а також на різних залізничних станціях у Пекіні.

Чжоу очолював Політико-юридичну комісію (ПЮК) п'ять років, але після недавнього 18-го партійного з'їзду його замінили. За час його керівництва, бюджетні витрати цього державного органу, що відповідає за безпеку в країні, із року в рік постійно зростали і в основному використовувалися для утиску невдоволених громадян, які зверталися зі скаргами, дисидентів, а також для переслідування послідовників Фалуньгун (духовної практики, що основується на принципах істина, доброта i терпіння). У 2012 році ці витрати збільшилася на 11,5% і навіть перевищили бюджет військових витрат КНР, що становлять 670,3 млрд юанів ($107,52 млрд).

Цього разу пекінська поліція не перешкоджала діям протестувальників. Таке невтручання незвичне для Китаю і може означати, що Чжоу більше не має впливу в компартії.

На одному плакаті було написано: «Лист до Чжоу Юнкана — ми чули, що витрати на підтримку безпеки у Китаї більші, ніж наші військові витрати, і ми, громадяни, не можемо повірити у це. Будь ласка, розкажіть про Ваші власні статки, а також про витрати для забезпечення безпеки, дякую Вам! [Підпис:] Китайський громадянин: XXX».

Лю Сючжао із міста Чунцін 40 днів тримали у поліцейському ізоляторі за подання скарги. Він розповів Великій Епосі: «Я дізнався в інтернеті, що Чжоу Юнкан і Бо Сілай — з однієї банди, і всі китайці зневажають їх. Настав час їх викрити».

«Ми звертаємося з клопотанням, щоб викрити корупцію у державних структурах громадської безпеки, прокуратури і судів, які підпорядковані ПЮК, — продовжив Лю. ¬— Позивачів вони сприймають як загрозу і переслідують нас, посилаючись на підтримання стабільності. Вони розкрадають кошти із бюджету забезпечення безпеки, платять поліцейським, щоб ті переслідували нас. Водночас члени ПЮК збагачуються цими вкраденими коштами. Чжоу несе відповідальність за страждання і труднощі, які спіткали кожного позивача, і кожен відчуває лише гнів до нього».

У Китаї система роботи зі скаргами громадян бере початок з імператорських часів. Громадянам, які постраждали від протиправних дій місцевої влади, дозволяється шукати справедливості у столиці. Однак, як каже Лю, позивачів з регіонів у Пекіні затримують, і перш ніж відправити їх додому, спільно з поліцією з регіонів їх незаконно ув'язнюють, запроторюють до таборів, психіатричних установ і центрів перевиховання. Громадяни стверджують, що все це робилося за наказом Чжоу в ім’я забезпечення стабільності, а також відповідно до його особистих та політичних інтересів.

Позивач Лян Юнхун із провінції Гуансі сказав: «Ми довгий час подавали скарги, але жодну нашу справу не розглянули. ПЮК витрачає стільки грошей на „стабільність“, але ми не знаємо, куди йдуть усі ці гроші. Чжоу був керівником ПЮК, так що він зобов'язаний дати людям пояснення, адже ці гроші належать платникам податків».

Жуань Цічун з міста Цзінчжоу провінції Хубей, якого викрали та утримували у в'язниці під час 18-го партійного з'їзду, сказав: «Влада забрала наші будинки і майно, і навіть якщо ми виграємо суд, все одно ми нічого не повернемо. Я подавав скарги у Пекін упродовж семи років, позивачів тут незаконно переслідують та пригноблюють. Правова система країни сильно корумпована. Зараз у мене в руках 64 письмових судових рішення, але ще нічого не зроблено. Вони просто обдурюють людей».

«З допомогою ПЮК вони роблять так, що ми не можемо захисти наші права, свободу слова і зібрань. Компартія..

«З допомогою ПЮК вони роблять так, що ми не можемо захисти наші права, свободу слова і зібрань. Компартія тільки й знає, як грабувати свій народ, а тепер через політичні суперечки на високих рівнях ми мусимо страждати ще більше».

Гу Цінер, Велика Епоха