• Нові лідери Китаю (частина 5): Юй Чженшен

  • П'ятниця, 30 листопада 2012 року
15 листопада став відомий новий склад Постійного комітету Політбюро компартії КНР. Крім лідера партії Сі Цзіньпіна і нового прем'єр-міністра Лі Кецяна, п'ять інших членів цього вищого органу влади Китаю залишаються маловідомими зовнішньому світу. Велика Епоха публікує серію статей, щоб познайомити читачів із новими лідерами Китаю. Останній із них — Юй Чженшен.

Народився він у квітні 1945 року в місті Шаосін провінції Чжецзян. Незважаючи на свій передпенсійний вік (майже 68 років), йому вдалося стати членом Постійного комітету Політбюро на 18 з'їзді компартії Китаю. У нього видатне «комуністичне коріння» і широкі політичні зв'язки. Передбачалося, що Юй буде партійним секретарем і головою Народної політико-консультативної ради Китаю, основного консультативного органу партії.

Батько Юй Чженшена Юй Цівей вперше представив свого часу партійцям майбутню дружину Мао Цзедуна Цзян Цін.

Як вважається, Юй Чженшен займає друге місце в ієрархії «партійних принців» (дітей колишніх революційних героїв часів Мао). Перше місце — за Цзен Цінхуном, соратником колишнього лідера Китаю Цзян Цземіня.

У жовтні 1982 року старший брат Юй Чженшена Юй Цяншен втік до Сполучених Штатів і видав Цзінь Уцзі, китайського шпигуна, який вів шпигунську діяльність у США протягом десятиліть. Через це китайська шпигунська мережа в Америці була майже повністю знищена. У результаті цієї події постраждала і кар'єра Юй Чженшена. Він зміг відновити свою репутацію як тільки після того, як за нього заступився Ден Пуфан, син колишнього лідера Ден Сяопіна.

Зв'язок із Цзян Цземінєм


Юй Цівей також був наставником колишнього глави партії Цзян Цземіня. І Юй Цівей, і його син були великими благодійниками для Цзяна. Цзян Цземінь зміг подолати своїх політичних супротивників — братів Ян, спираючись на зв'язки з сім'ями Юй Цівея і Ден Сяопіна.

У ранні роки Цзян часто вдавався до допомоги Юй Чженшена, якого просунули на посаду замдиректора Програми міністерства електронної промисловості. У 1989 році, після того як Цзян Цземінь прийшов до влади, Юй Чженшена підвищили з посади мера і секретаря парткому м. Ціндао до члена Політбюро і секретаря парткому Шанхаю, який перебував під контролем членів лояльної до Цзяна фракції, відомої як «Шанхайська банда». Таким чином, Юй став для Цзян Цземіня надійним помічником.

Тим не менше, останні кілька років у якості секретаря шанхайського міського комітету партії виявилися найважчим періодом у політичній кар'єрі Юя. Кілька гучних скандалів, таких як справа Ян Цзя про вбивство поліцейського в 2008 році і пожежа в шанхайському будинку в 2010 році підірвали його політичну репутацію.

Як член фракції Цзяна Юй Чженшен також був прихильником Бо Сілая, дискредитованого колишнього глави партії м. Чунціна. Але врешті-решт Юй змінив свою позицію від підтримки до безжального очорнення Бо після того, як стався інцидент із Ван Ліцзюнєм у лютому. Юй успішно врятував свою кар'єру, відхрестившись від Бо і «Шанхайської банди» Цзяна, що, в свою чергу, завдало збитків фракції Цзяна.

Читайте також:

Нові лідери Китаю (частина 1): Лю Юньшань

Нові лідери Китаю (частина 2): Ван Цішань

Нові лідери Китаю (частина 3): Чжан Гаолі

Нові лідери Китаю (частина 4): Чжан Децзян

----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі