ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін намагається уникнути відповідальності за насильницьке видаляння органів

Велика Епоха

Китайський режим недавно відреагував на звинувачення щодо його причетності до насильницького вилучення органів у живих людей. Однак всіх собак повісили на невелике злочинне угруповання, що займалося торгівлею органів.

Обкладинка книги «Державні органи», яка нещодавно вийшла у світ. Книга чинить тиск на китайський режим та змусила його частково визнати, що насильницьке видалянняорганів у живих людей дійсно відбувалося. Фото: Велика Епоха
Обкладинка книги «Державні органи», яка нещодавно вийшла у світ. Книга чинить тиск на китайський режим та змусила його частково визнати, що насильницьке видалянняорганів у живих людей дійсно відбувалося. Фото: Велика Епоха
У Китаї деякі люди продавали власні нирки підпільній мережі, яка отримувала прибуток від цих операцій з пересадки. Крім того, у Китаї, як з'ясували дослідники, держава насильно видаляє органи у в'язнів совісті, вбиваючи їх, чим забезпечує величезні прибутки для лікарів, госпіталів та апарату держбезпеки.

Нещодавно китайські ЗМІ на передових сторінках опублікували про перший злочин у цій справі, але промовчали щодо інших злочинів, які з цим пов’язані.

Наприклад, китайські державні ЗМІ повідомили про велику підпільну мережу з продажу органів, яка скуповувала нирки. Госпіталь №304 Китайської визвольної армії в Пекіні і Вищий народний суд провінції Шаньдун були причетні до цього.

Без схвалення вищих посадових осіб китайської компартії, місцеві ЗМІ не наважилися б повідомити про таку делікатну справу.

Діловий журнал Цайцзін, що відомий своїми розслідуваннями, першим повідомив про це у статті китайською мовою «Чорний ринок органів», яка вийшла 9 вересня. Повідомляється про те, що 16 осіб звинувачені у справі, яка пов'язана з видалянням 51 нирки у живих донорів, завдяки чому ділки отримали близько 10 млн юанів ($1,6 млн).

Дві статті на подібну тему «Нове джерело органів» і «Як з точки зору закону вирішити проблему донорства органів» були опубліковані з інтервалом не більше ніж у 10 хвилин.

До того ж, перша стаття також мала версію англійською мовою, яку назвали «Лазівки в законах і великі доходи рухають підпільним продажем органів».

Те, що ця стаття вийшла з англійським перекладом, показує, що мотив цієї публікації ще більш цікавий, адже зазвичай компартія не хоче, щоб іноземці знали про будь-які скандали в країні.

Тиск

Дуже ймовірно, що вищі чиновники дали дозвіл «осяяти цю справу сонячним світлом» [викрити — прим.ред.], як кажуть китайці.

Те, що компартія публічно засудила діяльність угруповання з торгівлі нирками, можна пояснити лише тим, що китайському режиму треба було якось відреагувати на серйозні звинувачення з боку міжнародної громадськості. Пекіну закидають, що режим сприяв вилученню органів у живих в'язнів совісті, головним чином у прихильників медитативної практики Фалуньгун.

Китайські лікарні були причетні до видалення органів у живих людей

На початку і в середині серпня китайський інтернет ряснів обуреннями користувачів після того, як вийшла серія статей у газеті Велика Епоха китайською мовою про те, що опальний чиновник Бо Сілай і його дружина Гу Кайлай були причетні до видалення органів у живих людей і продажу трупів для виставок, які зараз проходять по всьому світу. Користувачі інтернету поставили під сумнів джерело тіл, використовуваних на китайських фабриках пластинації, де готують законсервовані трупи для виставок [подібна виставка, для якої використовуються трупи, підготовлені на китайській фабриці в Даляні, проходить зараз у Києві — прим. ред.].

29 серпня у Кореї відбулася прем'єра кінострічки «Ділки». Фільм ґрунтується на реальній історії про кореянку, яку викрали під час її поїздки до Китаю і вбили заради отримання її органів. Цей фільм посів першу позицію рейтингу кінострічок на корейському веб-порталі Daum.

Фільм описує нелегальну торгівлю органами між Китаєм та Кореєю, відповідальність митних чиновників, хірургів і китайських поліцейських. Щоб зняти фільм, режисер Кім Хонг-сон ретельно вивчив проблему торгівлі та видалення органів у Китаї. Він сказав, що за допомогою фільму він сподівається викрити ці злочини.

У липні була опублікована книга «Державні органи: ганьба китайській трансплантології». Це зібрання статей, написаних за підтримки 12 дослідників з чотирьох континентів, зокрема, п'ятьох лікарів і одного фахівця в галузі медичної етики. Книгу відредагував міжнародний захисник з прав людини Девід Мейтас і лікар Торстен Трей.

У цих статтях розглядаються різні аспекти злочину з видаляння органів у китайців, що перебувають за ґратами, включаючи в'язнів совісті, таких як послідовники Фалуньгун. Книга закликає всі країни світу засудити і допомогти покласти край таким злочинам.

Ще одна книга на цю тему «Криваві жнива: вбивство послідовників Фалуньгун заради їхніх органів» була підготовлена Девідом Мейтасом і колишнім членом парламенту Канади Девідом Кілгуром у листопаді 2009 року. У ній наводиться безліч свідчень, які підтверджують, що вилучення органів у послідовників Фалуньгун дійсно відбувалося починаючи з 2000 року, після того як в 1999 році почалося переслідування цієї групи людей з боку компартії Китаю. Книга показує, що видаляння органів розповсюдилось на всю країну, і до нього доклали руку військові госпіталі, в'язниці, трудові табори і суди КНР.

Введення в оману або перший крок?

Через велику кількість доказів, у тому числі і згаданих вище, компартія Китаю опинилася під величезним тиском. Зіткнувшись з такою кількістю питань і численними доказами, китайський режим змушений був зберігати мовчання, поки не обдумав, як ставитися до цієї справи.

Тому компартія Китаю оприлюднила цей випадок торгівлі нирками, щоб задовольнити вимоги міжнародного співтовариства і китайських громадян. Але це тільки вершина айсберга. Насправді про масштабне примусове вилучення органів у Китаї нині добре обізнані за кордоном. І всередині країни багато людей також знайомі з цією проблемою. Але представники компартії не вважають, що це виглядає як виправдання і спроба перекласти відповідальність за великі злочини на невелику групу людей.

В статті нічого не говориться про видаляння органів у послідовників Фалуньгун або використання їх для створення величезного банку живих органів, тому що це дуже велика таємниця. Компартія Китаю дуже боїться того, що ця таємниця стане надбанням громадськості.

Звичайно, розкриття інформації про учасників злочинної мережі, хоча і є спробою відволікти увагу громадськості від більш серйозного злочину, але, з іншого боку, це перший крок, який допоможе ближче підійти до того, щоб викрити винних у примусовому видалянні органів у живих людей.

Так чи інакше, ці статті про угруповання, яке займалася торгівлею нирок, пролили світло на темні таємниці компартії Китаю.

Ці Мін, Велика Епоха

(переклад з англійської)