• Ринок нерухомості в Китаї скорочується через жорстку політику

  • Понеділок, 24 вересня 2012 року
Строгий контроль, який запровадив режим, щоб запобігти зростанню цін на нерухомість, змушує забудовників закривати свій бізнес у КНР. Деякі підприємці наклали на себе руки, коли виявили, що неспроможні заплатити борги. Боргова криза у галузі будівництва може мати катастрофічні наслідки для економіки КНР.

Політику контролю нерухомості впровадили 18 місяців тому. За деякими оцінками, одна третина забудовників у Пекіні просто згорнула бізнес у місті, не повернувши величезні борги, які вони накопичили.

Ціна на нерухомість стали серцем зростання економіки КНР за останні десять років, а заходи, які запровадила компартія півтора роки тому, були спробою уповільнити це зростання, щоб уникнути вибуху пузиря на ринку нерухомості. Листопад минулого року ознаменував «зиму» для галузі, як сказав президент китайської Торгової палати нерухомості Ньє Мейшен.  

«Досить багато власників нерухомості зникли. Деякі вирішили покінчити життя самогубством оскільки не мали змогу повернути шалені борги», — сказала нещодавно Великій Епосі людина, яка працює в галузі нерухомості у Пекіні. Вона попросила не називати своє ім’я, тому що ця тема є чутливою в Китаї і зачіпає політику.

Забудовники брали величезні кредити, коли фінансові умови були сприятливими. Як тільки банки посилили вимоги кредитування, ринок нерухомості перевернувся і забудовники не змогли завершити свої проекти через відсутність фінансування і зростання витрат. Оскільки більшість забудовників не могли продати недобудовані споруди, тому вони не мали ніякої можливості повернути кредити.

«Чи це великі, чи малі будівельні компанії, вони не в змозі подолати великий тиск відсотків на кредити. Третина цих компаній ховається від суду», — вказує один учасник ринку нерухомості.

Забудовникам потрібно заробити деяку суму грошей, щоб повернути відсотки. Неспроможність продати або здати в оренду нерухомість означає відсутність грошей.

Ситуація у інших регіонах Китаю не набагато краще. Три будівельні компанії у місті Хефей провінції Аньхой зникли, як повідомила газета Southern Weekend у листопаді минулого року.

Порожні будинки

Зростання цін на ринку нерухомості також спричинило й інші проблеми. Найбільша з них — це [завеликий] рівень пропозицій, як зазначив Ньє Мейшен, коли виступав з промовою на форумі забудовників у провінції Хайнань на початку цього року.    

Дослідження, яке провела Китайська державна корпорація електромереж у 2010 році, виявило, що електричні лічильники у 65 млн міських квартир і будинках зареєстрували нульове споживання. Ця цифра перевищує 30% ринку, оціненого в доларах.

Хоча фахівці вказали на деякі суперечності у даних дослідження, але 100-денне розслідування, яке здійснила пекінська поліція у березні, виявило, що у 3,8 млн будинках міста ніхто не живе. Якщо припусти, що в кожному будинку живе по 3 особи, то в цих порожніх об’єктах нерухомості могло б жити понад 11 млн чоловік, пише газета Beijing News.

Дві третини компаній згортають свій бізнес

Гань Лі, директор Науково-дослідного центру комунального господарства Китаю і професор економіки Техаського університету A&M, попередив, що розмір комунальних платежів у КНР збільшився до критичних розмірів і може утворити «бульбашку». Про це він сказав у інтерв’ю Southern Metropolis Daily 3 вересня.    

«Зараз [лише] третина будівельних компаній в змозі задовольнити наявні потреби людей. Таким чином решта, дві третини, згорнуть свій бізнес».

Фан Сяо, Велика Епоха

 (Переклад з англійської)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...