• П’ять тибетців вчинили самоспалення перед з’їздом китайської компартії

  • П'ятниця, 9 листопада 2012 року

У найбільш трагічній події цього роду троє юних ченців Тибету, молода мати і ще один тибетець підпалили себе на знак протесту проти політики китайської влади напередодні 18-го з'їзду компартії КНР.

Три ченці у віці 15 і 16 років підпалили себе в населеному пункті Нгаба провінції Сичуань біля монастиря Нгошул. За даними правозахисної організації «За свободу Тибету», за останні місяці в цьому місці сталася ціла низка подібних випадків. 15-річний монах по імені Дорджи загинув, а двоє інших вижили.

Лідери Тибету, які перебувають у вигнанні, закликали припинити акти самоспалення. Вони відзначають, що тибетці йдуть на крок самоспалення з відчаю, що виник внаслідок репресивної політики китайського режиму.

Місцева влада посилила заходи безпеки в цьому районі. Це звичайна практика у випадках, коли відбувається подібний інцидент.

«Три людини підпалили себе ввечері перед поліцейською дільницею», — повідомив радіостанції Radio Free Asia монах у вигнанні Лобсан Йеши. Він сказав, що ченців Самдруба і Дордже Кіабу, які вижили, доставили в місцеву лікарню.

Це перший випадок потрійного самоспалення в одному і тому ж місці. Крім того, вперше всі п'ять випадків самоспалення відбулися в один і той же день. З початку 2009 року вже 68 тибетців піддали себе самоспаленню, і багато з них були молодими ченцями.

Схоже, тибетці здійснюють самоспалення спеціально напередодні 18-го з'їзду компартії Китаю, який відкрився в четвер. З'їзд триватиме тиждень і повинен затвердити зміни у вищих ешелонах партії. Наразі в певних районах Тибету китайський режим обмежив доступ до телекомунікацій і електрики, а також посилив заходи безпеки і пригрозив ченцям, що всіх їх відправлять до в'язниці на тривалий термін, відзначають правозахисні організації.

Двадцятитрирічна молода мати з Тибету, яка назвала себе Тамдрін Цо з округу Мальхо провінції Цінхай, також вчинила самоспалення, тут же загинувши, повідомляє «Radio Free Asia».

«В останні 15 днів Тамдрін Цо молилася за інших тибетців, що виражають протест шляхом самоспалення, а сьогодні сама піддала себе вогню», — сказав Дордже Вангчук з університету Норбулінка в Індії, процитувавши джерела в Тибеті.

П'ятий інцидент самоспалення стався в окрузі Дріру Тибетського автономного району, повідомили ЗМІ.

«Виник великий безлад [на місці самоспалення], і там кричали багато тибетців. Китайська служба безпеки з'явилася дуже швидко, проте подробиці, наприклад, як звали самопальця, залишаються невідомими», — говорить тибетський чернець, який побажав, щоб його ім'я не згадували в пресі.

Комісар ООН з питань захисту прав людини Наві Піллай закликала китайську владу розглянути скарги корінних тибетців.

«Я розумію тибетців і їхнє гостре почуття розчарування і відчаю, що привело їх до таких крайніх вчинків», — сказала Піллай в п'ятницю, додавши — але є й інші способи, щоб позбутися такого відчуття».

Джек Філіпс, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...