• Опального політика Бо Сілая вигнали з компартії Китаю

  • Середа, 3 жовтня 2012 року

Опальний чиновник Бо Сілай — один із головних фігурантів політичної кризи в Китаї, яка розгорілася в лютому цього року і триває досі. Як повідомили державні ЗМІ, Бо Сілая, який уже кілька місяців перебуває під слідством, виключили з компартії Китаю.

Внутрішньопартійна слідча організація підготувала звіт, в якому визнала Бо — колишнього члена Політбюро і главу компартії в мегаполісі Чунцін — винним у «тяжких порушеннях дисципліни». У п'ятницю високопоставлені чиновники розглянули поданий звіт, і державні ЗМІ оголосили про виключення Бо.

«Він використовував свої повноваження, аби отримати особисту вигоду, отримував величезні хабарі сам і через членів своєї сім'ї», — повідомили на сайті Сіньхуа.

«Прагнучи отримувати особисті вигоди, його статусом скористалася і його дружина Богу Кайлай [справжнє ім'я — Гу Кайлай; експерти вважають, що Сіньхуа назвала її так, щоб показати, що вона причетна до злочинів її чоловіка Бо Сілая — прим.ред.]. У результаті сім'я Бо отримувала величезні гроші і забирала майно інших людей, — повідомляло видання Сіньхуа. — Також у Бо були непристойні сексуальні зв'язки з багатьма жінками».

Як Гу Кайлай отримала прибутки від репресій

На початку цього року про ці звинувачення частково повідомляли західні ЗМІ, коли заступник Бо, Ван Ліцзюнь, втік в консульство США в місті Ченду і, як припускається, передав американським дипломатам компромат на Бо Сілая і вищих партійних чиновників. Тим самим його заступник викликав політичну кризу, наслідки якого проявляються досі.

Як повідомили китайські державні ЗМІ, Бо «серйозно порушував партійну дисципліну» на всіх сходинках своєї кар'єри: і коли був мером міста Даляня на північному сході Китаю, і коли був главою компартії провінції Ляонін, і коли служив міністром торгівлі, і членом Політбюро, і главою компартії Чунціна (його остання посада). Однак конкретні порушення не були вказані.

Видання Сіньхуа повідомило, що справа Бо буде передана до суду.

Однак одна з частин звинувачення містила деяку суперечливу інформацію — в обвинуваченні мовилося, що «розслідування підтвердило, що він причетний і до інших злочинів». Які це саме «інші злочини» не вказано, хоча в цьому році Велика Епоха повідомляла, що Бо брав участь у переслідуванні Фалуньгун, духовної практики, коли він займав пост глави Даляня і провінції Ляонін. З його вини місцевих послідовників Фалуньгун незаконно заарештовували, примушували до виправних робіт і застосовували до них тортури для отримання свідчень. Джерела Великої Епохи підтвердили, що Бо також своїми указами і підтримкою заохочував тюремні установи видаляти органи у в'язнів совісті, практикувальників Фалуньгун. До цих злочинів також був причетний і його помічник Ван Ліцзюнь.

Кар'єра Бо Сілая побудована на тортурах

Коли Бо винесли попереднє звинувачення, на популярному китайському порталі мікроблогів «Сіна Вейбо» несподівано після багаторічної цензури відкрилися результати пошуку за фразою «видаляння у живих людей» (хочжай). Зазвичай делікатні фрази, такі як імена партійних керівників чи політичні висловлювання, зазнавали суворої цензури і блокувалися. Точну фразу «видаляння у живих людей» в китайській мережі інтернет, як правило, використовують, щоб прочитати інформацію про видаляння органів у живих в'язнів совісті, в основному, практикувальників Фалуньгун. Минулої п'ятниці ввечері за пекінським часом пошуковик видав близько 25 000 результатів за цим словосполученням.

Раніше прихована інформація, яку показували пошуковики за запитами «Гу Кайлай», «Ван Ліцзюнь» і «Бо Сілай», також була розблокована.

Метью Робертсон, Велика Епоха
(Переклад з англійської)


----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі