• У Тибеті вчинив самоспалення дід тибетського релігійного лідера

  • Вівторок, 16 жовтня 2012 року

На півночі Китаю вчинив самоспалення літній буддійський чернець, який був дідом одного з релігійних лідерів Тибету. За останні кілька місяців у північному Китаї кількість актів самоспалення зросла, згідно з даними правозахисних організацій.

52-річний Тамдін Дордже підпалив себе на подвір'ї монастиря провінції Ганьсу на півночі Китаю, щоб виразити протест проти репресивної політики компартії Китаю, про що повідомили дві правозахисні групи. Тибетські буддисти вважають його дідусем духовного лідера, який є сьомою реінкарнацією Гунтанга Рінпоче, одного з найбільш шанованих духовних лідерів історичної тибетської провінції Амдо.

Починаючи з лютого 2009 року, на знак протесту проти репресивної політики комуністичної партії підпалили себе вже більше 50 тибетців. Тибетські духовні лідери у вигнанні часто засуджують самоспалення. Проте багато жителів Тибету вважають, що китайський режим навмисно викорінює їхню релігію, культуру, мову і зневажає їхні права.

Правозахисна організація «Вільний Тибет» повідомляє, що тіло Дордже, який вчинив акт самоспалення в монастирі Цо в тибетському місті Цо, перевезли в його рідне село. Сили безпеки КНР також розмістилися в цьому районі і ретельно його охороняють, не допускаючи репортерів.

Раніше в цьому році на тому ж самому місці тибетка, мати двох дітей, підпалила себе на знак протесту проти репресій з боку компартії.

Організація «Міжнародна кампанія захисту Тибету» повідомила, що отримала фотографії від вигнанців Тибету, на яких показано, як китайські війська направляються в цю область у Тибеті, і як тибетці несуть тіло Тамдіна Дордже для кремації.

«Китайська поліція прибула також у рідне село Тамдіна Дордже. Вони вже ввели обмеження на використання телефонів та інших засобів зв'язку», — сказало джерело радіостанції «Radio Free Asia».

Репресії китайського режиму щодо тибетців в останні місяці загострилися — це пов'язано з тим, що Пекін не хоче допустити, щоб інформація про самоспалення просочилася за межі країни. Організація «Міжнародна кампанія на захист Тибету» повідомила, що китайська влада направить ще більше представників органів безпеки в місто Цо і його околиці.

«Зараз, схоже, акти самоспалення, викликають у влади занепокоєння у зв'язку з тим, що [сьомим] Гунтангом Рінпоче визнали молодого ламу», — повідомляє правозахисна організація.

Кілька тижнів тому тибетські вигнанці закликали жителів Китаю покласти край самоспаленням, тому що «Тибет — малонаселена країна, і в нинішньому положенні смерть навіть однієї людини — це величезна втрата для тибетського народу».

Дослідницька організація «Репортери без кордонів» повідомляла більше тижня тому, що китайські чиновники не дозволили журналістам в'їхати на територію Тибету, а через часткове або постійне блокування засобів зв'язку в цій місцевості їм дуже складно передавати інформацію.

«Відправляти зовнішньому світу інформацію можуть лише самі тибетці, які, роблячи репортажі, фотографії або відео, дуже ризикують», — зазначила організація

У вересні суди провінції Сичуань засудили чотирьох тибетців, в тому числі трьох ченців, до тривалих термінів тюремного ув'язнення за те, що вони надали інформацію про самоспалення і переслідування з боку китайського режиму людям за межами Китаю, писали «Репортери без кордонів».

Підписатися:

Коментарі