• Компартія Китаю оголосить свого нового лідера 8 листопада

  • Четвер, 4 жовтня 2012 року

Відразу після оголошення, що Бо Сілай буде виключений  з Комуністичної партії Китаю, рупори партії повідомили, що 18-й Всекитайський з'їзд партії буде проведено 8 листопада. Ця дата протягом місяців ретельно приховувалася, і як китайські, так і міжнародні ЗМІ писали численні припущення.

З'їзд передбачає значні зміни у вищому керівництві партії — Сі Цзіньпіна призначать генеральним секретарем партії, а Лі Кецяна — прем'єр-міністром країни. Також відбудеться і багато інших кадрових змін у верхівці влади.

На двох головних новинних сайтах режиму — Женьмінь Жибао і Сіньхуа — заголовки оголошення були яскраво-червоного і темно-червоного кольору, а з його розміщенням новина про вигнання Бо знижувалася в значущості у вигляді дрібного шрифту і менш помітного місця на веб-сторінках.

Китайські новинні портали і онлайн-газети, такі як QQ і NetEase, за цілком стандартною практикою, незважаючи на свою комерційну спрямованість, привели слово в слово все оголошення разом із новинами про Бо.

Бо Сілай — екс-член Політбюро і колишній партійний начальник міста Чунціна, який був однією з центральних фігур у найбільш серйозній політичній кризі китайського режиму останнього часу.

Бо визнали винним у «тяжких дисциплінарних порушеннях», згідно зі звітом, підготовленим агентством внутрішніх розслідувань партії. У п'ятницю високопоставлені чиновники офіційно прийняли висновки, зроблені у звіті, і партійні ЗМІ оголосили про вигнання Бо.

---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...