• Бо Сілая хочуть зробити цапом відбувайлом — аналітики

  • П'ятниця, 12 жовтня 2012 року

Бо Сілай

3 березня 2012 року. Пекін, КНР. Бо Сілай у складі Народної політично-консультативної ради КНР. Китайський веб-сайт «Босюнь», розташований за межами КНР, повідомив що Бо Сілай і Гу Кайлай «певною мірою» винні у незаконному видалянні органів. Фото: Feng Li/Getty Images

Веб-сайти, які, як вважається, мають зв’язки з колишнім партійним очільником Цзян Цземінєм, повідомляють, що колишній член Політбюро опальний Бо Сілай винний у здійсненні більш серйозних кримінальних злочинів, ніж ті, які зазначено у його вироку. Ці повідомлення вказують на той факт, що фракція Цзяна прагне зробити Бо цапом відбувайлом за звірства, які скоєні над послідовниками Фалуньгун.

28 вересня рупор компартії — агентство новин Сіньхуа — повідомив, що Бо будуть судити за отримання незаконних доходів, хабарництво, аморальні сексуальні вчинки, а також за «причетність до інших злочинів». Таке повідомлення змусило оглядачів робити різні припущення про те, які ж саме злочини маються на увазі.

Китайський сайт «Mingjing News» («Мінцзін Ньюз») із Нью-Йорка часто коментує дії лідерів КНР. 2 жовтня цей сайт розмістив у себе на сторінці слова одного мешканця Пекіна: «Китайський режим шукає докази, щоб притягнути Бо до кримінальної відповідальності за причетність до вбивств, торгівлі трупами і авіакатастрофу у Даляні. Злочини, що скоїв Бо, безсумнівно набагато тяжчі від тих, про які знають люди».

Ця людина також сказала, що в разі необхідності, китайський режим може розпочати нову кримінальну справу проти Гу Кайлай, дружини Бо, і тоді в Бо і його прихильників буде ще менше шансів зберегти свої позиції.

Інший китайський сайт «Boxun» («Босюнь»), який розташований за межами КНР, 3 жовтня опублікував повідомлення, що Бо Сілай і Гу Кайлай «певною мірою» винні у примусовому видалянні органів у живих людей.

Людина, на чиї слова посилався сайт «Boxun», намагалася захистити Цзян Цземіня. Вона сказала, що після того, як Бо звільнили з усіх партійних посад, Цзян визнав Бо винним у злочинах проти людяності.

Аналітики зауважили, що раніше сайти «Mingjing» і «Boxun» публікували позитивні статті про фракцію Цзян Цземіня. Ця фракція під керівництвом Цзяна у 1999 році розпочала кампанію викорінення духовної практики Фалуньгун.

Примусове видаляння органів у живих людей для трансплантаційного бізнесу — це найтяжчий злочин з-поміж інших, які були скоєні проти послідовників Фалуньгун цією фракцією. Дослідники вважають, що у 2000—2008 рр. 65 тис. людей було вбито через видаляння життєво важливих органів. Як було виявлено у ході слідства, й досі кожного року злочинці вбивають тисячі послідовників Фалуньгун заради їхніх органів.

Коментатор китайськомовної радіостанції «Голос надії» Лан Шу сказав, що останні новини показують, що фракція Цзяна прагне розірвати будь-які зв’язки з Бо Сілаєм. Лан вважає, що фракція Цзяна намагається зробити з Бо цапа відбувайла за звірства примусового видаляння органів у живих людей, які покривав не тільки він, але й інші члени фракції, зокрема сам Цзян Цземінь та його основний помічник — Чжоу Юнган, голова могутнього органу Політико-юридичної комісії, яка слідкує за внутрішньою безпекою в країні.

Отже, Бо Сілай не може бути цапом відбувайлом за ці злочини, каже Лан.

Задля видаляння органів у тюрмах і трудових таборах проводилися широкомасштабні медичні огляди ув’язнених послідовників Фалуньгун, а після операцій з видалення масово спалювали їхні трупи. У цих злочинах також брали участь суди, поліція, прокуратура, відділення охорони здоров'я, армія, воєнізована поліція, сказав Лан. Це за його словами системний, національний злочин, в якому було замішане колосальне злочинне угруповання і безліч чиновників компартії.

Оглядач Китаю Чжан Тяньлян погоджується. «Хіба посада Бо достатньо висока, щоб нести відповідальність за цей злочин? Зрозуміло, що відповідь «ні», — написав Чжан електронною поштою. — Вилучення органів відбувається не лише у провінції Ляонін чи в місті Чунціні [Бо Сілай був губернатором провінції Ляонін і головою партії в Чунціні]. Це діяльність у загальнонаціональних масштабах. Ось чому ми повинні звернути пильну увагу на «царя» національної безпеки Чжоу Юнкана та Цзян Цземіня».

За словами аналітика Чжана, стаття з «Мінцзіна» про те, що Бо звинувачується в тяжких злочинах, вказує на крах фракції Цзяна.

Лан нагадав, як Бо отримав політичну владу, догодивши Цзяну (детальніше в статті «Як Гу Кайлай отримала прибутки від репресій»), і що зараз в них вже немає обопільних інтересів.

«Фракція Цзяна — це просто група впливу, члени якої використовують один одного заради власної вигоди», — зазначив Лан — Щойно з’явився конфлікт інтересів, їхній союз одразу ж розпався».

У той самий день, коли було оголошено про кримінальне звинувачення Бо, дві великі подібні до Твітеру китайські соціальні мережі, Сіна Вейбо і Тенсент Вейбо («вейбо» означає китайською «мікроблог»), зняли заборону на пошукові запити про видаляння органів у живих людей. Багато користувачів інтернету залишили коментарі, в яких відзначають, що скасування заборони на цю інформацію вказує на те, що найближчим часом відбудуться величезні зміни в Китаї.

Джейн Лінь, Велика Епоха
(переклад з англійської)


----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі