• Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 5

  • П'ятниця, 26 жовтня 2012 року


Си Цзиньпин, предполагаемый следующий лидер компартии Китая, пытался избежать своей участи партийного лидера, но его уговорили остаться старейшины партии, которые опасаются, что враждующие две фракции в компартии Китая не согласятся утвердить на эту роль кого-либо другого. Последующие части серии статей Великой Эпохи о последних событиях в Китае расскажут, почему Си Цзиньпин так поступил.

29 вересня 2012 року. Віце-президент Китаю Сі Цзіньпін, як виявилося, не хоче бути наступним лідером Китаю. В кінці серпня і початку вересня напередодні 18-го партійного з'їзду він намагався відмовитися від високої посади. Фото: Feng Li/Getty Images

Сі Цзіньпін, передбачуваний наступний лідер компартії Китаю, намагався уникнути своєї долі партійного лідера, але його умовили залишитися старійшини партії, які побоюються, що ворогуючі дві фракції в компартії Китаю не погодяться затвердити на цю роль когось іншого. Наступні частини серії статей Великої Епохи про останні події в Китаї розкажуть, чому Сі Цзіньпін так вчинив.

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 1

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 2

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 3

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 4

Воєнний стан

Досягнута угода, тим не менш, не вплинула на становище фракції Цзян Цземіня. Номінальний очільник Політико-юридичної комісії Чжоу Юнкан, міністр пропаганди Лі Чанчунь та інші чиновники з фракції Цзяна не втратили свої повноваження.

Якщо партію очолить Сі, який не брав активної участі в переслідуванні Фалуньгун, то він зупинить ці репресії. Як тільки припиниться переслідування, виникне величезний тиск на тих, хто скоював ці злочини, і їх притягнуть до суду.

Мільйони китайців зазнають тортур і промивання мізків. За даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, підтверджена насильницька смерть більш ніж 3500 послідовників цієї системи. Однак дійсне число жертв може нараховувати десятки тисяч, повідомляє організація. Ще більше людей отримали каліцтва і важкі травми.

За даними розслідування, яке провів колишній держсекретар Канади по Азіатсько-тихоокеанському регіону Девід Кілгур спільно з канадським адвокатом з прав людини Девідом Мейтасом, в період з 2000 по 2005 рр. 41 тисячу послідовників вбили шляхом вилучення у них життєво важливих органів. За словами Мейтаса, щороку приблизно 8 тисяч послідовників Фалуньгун убивають, вирізуючи у них органи. Це говорить про те, що до теперішнього часу число жертв наближається до 100 тисяч осіб. Це переслідування зруйнувало багато сімей по всій країні, з'явилося ціле покоління дітей-сиріт, тисячі людей були змушені стати волоцюгами, і багато будинків спорожніли.

У фракції Цзяна добре розуміють: для того, щоб уникнути відповідальності за свої злодіяння, їм потрібно міцно тримати владу у своїх руках. Після зустрічі в Цзінсі [детальніше в частині 3] лідери фракції Цзяна часто зустрічалися, обговорювали різні питання й думали, як їм тепер бути.

У фракції з'явилася ідея — зіграти на конфлікті навколо островів Дяоюй.

Минулого літа кораблі, які повинні були висадити китайців на цих островах з метою заявити про права КНР на цю територію, кілька разів були повернуті китайським режимом.

Однак 15 серпня цього року поїздку на острови дозволив глава Гонконгу Лян Чженьін, який у співпраці з партійною організацією «Об'єднаний фронт» дозволив гонконгським рибальським судам зробити вилазку.

Лян був ставлеником Цзен Цінхуна, який протягом довгого часу був одним із найближчих соратників Цзян Цземіня. Цзен — колишній член Постійного комітету політбюро, наразі займає пост глави Всекитайських зборів народних представників, і давно має добрі зв'язки в Гонконзі.

Завдання Об'єднаного фронту — співпрацювати з організаціями, які безпосередньо не пов'язані з компартією, і спільно з ними атакувати ворогів китайської компартії. Організація також контролює велику мережу шпигунів.

Об'єднаний фронт був останньою партійною структурою, що перебуває під контролем фракції Цзян Цземіня, і очолював її Ду Цінлінь, прихильник Цзян Цземіня. 1 вересня повідомлялося, що давній начальник штабу Ху Цзіньтао Лін Цзіхуа візьме контроль над Об'єднаним фронтом, тим самим позбавляючи фракцію Цзяна останнього оплоту.

Ця організація використовувала зарубіжні ЗМІ, щоб спровокувати конфлікт навколо островів Дяоюй, викликати напруження національних почуттів і закликати до рішучих дій.

Викликавши масові протести, фракція Цзяна хотіла чинити тиск на Ху Цзіньтао і Сі Цзіньпіна. Підштовхнувши Китай до межі війни з Японією, вони хотіли, щоб в країні було оголошено військовий стан. В результаті, проведення 18-го партійного з'їзду і зміна керівництва могли б бути відстрочені. Чжоу Юнкан та інші залишалися б на своїх постах ще деякий час.

Додаткову напругу створювала інформаційна війна. В кінці серпня фракція Цзяна використовувала зв'язки Об'єднаного фронту для поширення по всьому світу чуток про те, що Ху Цзіньтао віддасть владу над збройними силами після 18-го з'їзду в листопаді, посилюючи тим самим відчуття того, що ситуація поза контролем.

Цзен Цінхун особисто поширював серед партійних чиновників думку про те, що необхідно ввести воєнний стан у країні для того, щоб вирішити конфлікт з островами Дяоюй і запобігти економічній кризі.

Додаткову напругу для Ху і Веня створили і події в Гонконзі.

Лян Чженьін після вступу на посаду 30 червня відразу ж почав просувати так звану програму національної освіти. У Гонконзі її розглядають як спробу промивання мізків дітей, і вона викликала масові протести, які тривали в Гонконзі кілька тижнів.

Як передбачалося, просування програми національної освіти напередодні партійного з'їзду повинно було викликати заворушення в Гонконзі і створити неприємності для Ху і Веня.

Коли 20 серпня Гу Кайлай умовно засудили за вбивство британського бізнесмена Ніла Хейвуда, шпигуни Об'єднаного фронту почали поширювати по всьому світу повідомлення, в яких називали суд над нею незаконним, так само як і процес у справі її чоловіка Бо Сілая.

Вони поширювали інформацію про те, що на суді була присутня не Гу Кайлай, а її двійник. Одна з поданих ними історій повідомляла, що суд над Гу Кайлай влаштували вороги Бо Сілая з метою розправитися з ним.

Розповзлися і чутки, що Чжоу Юнкан допоможе Бо Сілаю скасувати вирок для Гу Кайлай і провести новий судовий розгляд.

Закордонні китайські сайти 3 вересня привели слова одного з «довірених помічників» Чжоу Юнкана, що нібито в приватній бесіді він багато разів говорив, що Гу Кайлай не вбивала Хейвуда.

Цей довірений помічник також повідомив, що за останні кілька місяців Чжоу Юнкан багато разів відвідував Бо Сілая і Гу Кайлай. Чжоу Юнкан, як повідомлялося, сказав Бо Сілаю, що темрява скоро закінчитися, і він неодмінно побачить схід сонця.

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 6

---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...