• Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 1

  • Середа, 17 жовтня 2012 року

domino_2.jpg

Колишній начальник поліції китайського мегаполіса Чунціна Ван Ліцзюнь спробував утекти (перше доміно). Ця подія викликала ряд інших, які розкривають жорстоку боротьбу всередині компартії Китаю. Зараз ефект доміно досяг своєї межі. Опального Бо Сілая (друге доміно) звинувачують у кримінальних злочинах. Покровитель Бо, у минулому всевладний очільник безпеки Чжоу Юнкан (третє доміно) позбавлений усіх повноважень. Фото Бо і Вана: Feng Li/Getty Images; Чжоу і Лю Цзіня: AFP/Getty Images; ілюстрація: Vadim Berestetsky/Велика Епоха

Тринадцятирічна боротьба за владу у верхах компартії Китаю досягла апогею, і партійні лідери зараз повинні зробити свій вибір.

Усі перебувають у стані очікування. Відтоді як Ван Ліцзюнь зіграв свою роль у справі Бо Сілая, розкривши одну за одною грандіозні події перед громадськістю, китайський народ дізнається правду, яка була прихована за ширмою влади.

The Study Times, газета Вищої партійної школи, де проходять навчання партійні лідери Китаю, 2 липня опублікувала статтю про те, що Китай переживає «величезні зміни, подібних яким не траплялося вже 3 тисячі років».

Зараз уся країна спостерігає за судом над Бо Сілаєм і чекає, коли стане відомо, яке покарання йому оголосять. Ситуація складна. Спираючись на джерела, близькі до високих рівнів партійної влади, Велика Епоха повідомляє про те, як розвивається ситуація.

Бо Сілай був партійним очільником у мегаполісі Чунцін (місто рівня провінції) в центрально-західному регіоні Китаю і лідером лівого крила партії. Ван Ліцзюнь — його заступник і начальник поліції міста — також був протеже Бо. Коли Ван повідомив Бо Сілаю про те, що його дружина Гу Кайлай винна у вбивстві британського бізнесмена Нілу Хейвуда, Бо понизив Вана у посаді і усунув від справ всіх наближених до нього людей, убивши кількох із них.

Побоюючись за своє життя, Ван втік у консульство США в Ченду 6 лютого. Своєю спробою втечі він спровокував політичну боротьбу у верхівці керівництва компартії.

Незабаром послідувало покарання для Бо. 15 березня він був знятий з усіх посад у партії і зазнав образливого партійного допиту. Після кількох місяців очікування і постійних конфліктів 28 вересня державні ЗМІ повідомили, що Бо Сілай буде позбавлений членства в партії і засуджений у кримінальному суді за «серйозне порушення дисципліни», що стосується корупції та сексуальних домагань.

Публічне оголошення звинувачень — це поступка між лідерами двох фракцій, які як і раніше не готові владнати цю справу. Вище керівництво партії знає, яку інформацію Ван розкрив після втечі в Ченду: Бо Сілай, разом із головою внутрішньої безпеки Чжоу Юнканом, планували переворот із метою захопити владу у передбачуваного наступного глави партії Сі Цзіньпіна. Партійні лідери також знали, що Бо є ключовою фігурою, яка стоїть за приховуванням страшних злодіянь — насильницького вилучення органів у живих практикувальників Фалуньгун.

Вся діяльність Бо по суті є складною та тривалою боротьбою, яку ведуть між собою, з одного боку, поточний партійний керівник Ху Цзіньтао, прем'єр-міністр Вень Цзябао, Сі Цзіньпін і їхні прихильники, а з іншого — фракція, сформована колишнім главою компартії Цзян Цземінєм, куди входить і Бо Сілай. У цю битву тепер залучені всі вищі чиновники компартії, а також державні діячі, що вийшли на пенсію.

Ексклюзив: Чому Бо Сілая вигнали, а Сі Цзіньпін пропав. Частина 2

---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...