• Старійшини китайської компартії несподівано з’явилися на шпальтах газет

  • Вівторок, 6 листопада 2012 року
Напередодні 18-го з'їзду компартії, коли раз на десять років відбувається зміна партійного лідера країни, багато відставних партійних керівників раптом проявили свою активну позицію і заявили про себе публічно. Політичні аналітики вказують, що таким чином партійні старійшини продемонстрували свою фракційну приналежність. Це є спроба направити події так, щоб сприяти проведенню партійному з’їзду.

Липень 2011 року. Пекін, КНР. Колишній китайський прем'єр Чжу Жунцзі. 24 жовтня 2012 р. у стінах державної приймальні Дяоюйтай Чжу Жунцзі зустрівся з членами консультативного комітету факультету економіки та менеджменту з Університету Цінхуа. Фото: Feng Li/Getty Images

Липень 2011 року. Пекін, КНР. Колишній китайський прем'єр Чжу Жунцзі. 24 жовтня 2012 р. у стінах державної приймальні Дяоюйтай Чжу Жунцзі зустрівся з членами консультативного комітету факультету економіки та менеджменту з Університету Цінхуа. Фото: Feng Li/Getty Images


24 жовтня 2012 р. у стінах державної приймальні Дяоюйтай колишній прем’єр Чжу Жунцзі зустрівся з представниками факультету економіки та менеджменту Університету Цінхуа.

Лі Пен, інший колишній прем'єр, вклав 3 мільйони юанів у свій власний фонд розвитку освітніх програм, повідомили 30 жовтня державні ЗМІ.

20 жовтня кілька інтернет-ЗМІ, у тому числі популярні веб-портали qq.com і 163.com, опублікували статтю та фото про те, що Цзян Цземінь (колишній партійний лідер і глава держави) та його дружина зустрілися з керівництвом Шанхайського університету досліджень океану 9 жовтня. Фотографії попередньої публічної зустрічі Цзяна з генеральним директором Starbucks Говардом Шульцем (Howard Schultz) з’явилися у травні. Але тоді китайські державні ЗМІ не повідомляли про це, і Міністерство закордонних справ Китаю також відмовилося прокоментувати цю подію.

Політичний коментатор Ся Сяоцян з Вашингтону розповів Великій Епосі, що багато колишніх партійних лідерів разом з іншими чинними посадовцями демонструють свою підтримку Сі Цзіньпіну, який, як передбачається, стане новим партійним головою.

На початку вересня після того, як Сі Цзіньпін пропав на два тижні (за офіційним поясненням, через травму спини) партійні ЗМІ повідомили про кримінальну справу Бо Сілая.

В той самий час Лі Жуйхуань, Цяо Ши, Чжу Жунцзі, Ву Йі, родичі Йє Цзяньіна та інші колишні керівники китайської компартії знову з’явилися на публіці і схоже для того, щоб чинити спротив фракції Цзян Цземіня та виказати підтримку Сі Цзіньпіну.

Тан Байцяо, голова американської Федерації за мир і демократію у Китаї каже, що Чжу Жунцзі і Лі Жуйхуань впродовж тривалого часу не проявляли себе публічно, і що їхня нещодавня активність виказує суттєву моральну підтримку Ху Цзіньтао, Вень Цзябао і Сі Цзіньпіну.

Чжу Жунцзі був на посаді прем'єра з 1998 по 2003 рр.) і часто проявляв себе відвертою і прямолінійною людиною. Перебуваючи на посту прем’єра, він боровся проти корупції і намагався впровадити реформи фінансової системи КНР. Про суперечки між ним і Цзян Цземінєм було багато чуток.

Чжу раніше обіцяв, що він більше не буде втручатися в політику.

«У процесі внутрішньопартійної боротьби ці колишні партійні лідери більше не можуть сидіти осторонь. Частково, можливо через тиск, можливо їх спонукали інші люди з’явитися на публіці і виступили на підтримку правосуддя. Очевидно, що Чжу Жунцзі з'явився, щоб підтримати Сі Цзіньпіна і Вень Цзябао, — каже Тан. — І тим більше саме для цього з’явився і Лі Жуйхуань, який є заклятим ворогом Цзян Цземіня».

Політичний коментатор Чжан Сутянь в інтерв’ю китайському Радіо «Голос надії» навів історичний факт: «Коли Мао Цзедун помер, його дружина і прихильники були негайно покарані. Членів фракції Цзяна спіткає така ж участь; всі вони відчувають це. Для них Цзян Цземінь не може померти або перебувати у вегетативному стані, саме для них він повинен знову з’явитися».

Цзян є політичним покровителем опального Бо Сілая і чинного голови служби безпеки комуністичного режиму Чжоу Юнкана.


Ло Я, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.


Підписатися:

Коментарі