• Китай ще довго буде залежати від зарубіжних енергоресурсів

  • Четвер, 1 листопада 2012 року

Китай стурбований своєю залежністю від закордонних енергетичних ресурсів, таких як природний газ та нафта. Про це йшлося у доповіді відділу зовнішньої пропаганди компартії Китаю.

Державний комітет інформації, який називають інструментом компартії для «просування Китаю за кордоном», нещодавно оприлюднив документ стосовно енергетичної політики країни. У документі зокрема вказується, що залежність КНР від іноземних джерел нафти вже сягнула 57%.

Однак у цьому документі не приводяться пропозиції, як цю проблему вирішити.

Експерт з питань енергетики одного з великих центрів переробки нафти у КНР на правах анонімності у телефонному інтерв’ю Великій Епосі сказав, що стабільність і надійність поставок з-за кордону і їхня ціна не підконтрольні КНР. І це непокоїть Пекін.

Тому одна з цілей китайського режиму в довгостроковій перспективі полягає в тому, щоб розвивати власні енергетичні ресурси, а також залучати приватний капітал для розвитку енергетичного потенціалу країни.

Однак останнє не може бути успішною стратегією для Китаю, вважає експерт с питань енергетики з китайського інституту енергетичної промисловості Чень Люцінь. Про це він написав у своїй статті на сайті chinavalue.net.

«У гірничодобувній та інших ресурсодобувних галузях приватний капітал переживає проблеми, і тому їм важко конкурувати з державними підприємствами. У зв’язку з цим, приватний капітал не має великого бажання втручатися в цю галузь, навіть якщо уряд заохочує до цього», — пише Чень.

Крім того, розробка альтернативних джерел енергії не спроможна вирішити проблему енергетичної залежності Китаю, вважає член комітету ради національної енергетичної комісії Лінь Боцян.

Щоб вирішити проблему залежності від закордонних енергоресурсів, «План розвитку енергоресурсів на 12-ту п’ятирічку» (з 2011 по 2015 рр.) рекомендує будувати атомні електростанції. Лінь Боцян каже, що електростанції третього покоління спроможні певною мірою задовольнити енергетичні потреби КНР. Але ці електростанції досі перебувають на стадії розробки. Може пройти багато часу, поки їх почнуть впроваджувати.

Гао Цзитань, Велика Епоха 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...