• Нові лідери Китаю (частина 2): Ван Цішань

  • Четвер, 22 листопада 2012 року

15 листопада став відомий новий склад Постійного комітету політбюро компартії КНР. Крім лідера партії Сі Цзіньпіна і нового прем'єр-міністра Лі Кецяна, п'ять інших членів цього вищого органу влади Китаю залишаються маловідомими зовнішньому світу. Велика Епоха публікує серію статей, щоб познайомити читачів з новими лідерами Китаю. Другий із них — це Ван Цішань.

Читайте також: «Нові лідери Китаю (частина 1): Лю Юньшань»

Ван Цішань народився в липні 1948 року в окрузі Тяньчжень провінції Шаньсі. Його батько був професором в університеті Цінхуа в Пекіні. У 1969 році Ван закінчив Вищу пекінську школу №35. Його зараховували до «освіченої молоді» і відправили в провінційне містечко недалеко від міста Яньань провінції Шеньсі. У цей період він зустрівся з Яо Міншань, дочкою партійного лідера Яо Ілін, на якій він згодом одружився. Цей шлюб пізніше допоміг йому досягти політичних висот.

У 1973 році Ван, отримавши під час культурної революції (1966—1976) звання «робочого-селянина-солдата», поступає у Північно-західний університет на історичний факультет. Після закінчення університету в 1976-му він три роки працював у музеї Шеньсі, а потім змінив спеціалізацію історика КНР і почав займатися сучасною макроекономікою.

У 1982 році Яо Ілінь став членом Секретаріату ЦК компартії Китаю в якості кандидата в члени Політбюро. Незабаром Ван Цішань влаштували у відділ стратегічного розвитку села при Секретаріаті ЦК компартії. Це був поворотний момент, коли Ван Цішань потрапив у політику.

У березні 1993 року Чжу Жунцзі став віце-прем'єр-міністром, змінивши на цій посаді Яо Іліня. Чжу оцінив знання та досвід Вана у фінансовій і банківській сфері, і три місяці потому Ван став віце-президентом Народного банку Китаю.

З цього моменту Ван почав швидко просуватися кар'єрними сходами. У 1996 році він став головою і партійним секретарем Будівельного банку КНР. Потім в 1997 році — членом Постійного комітету компартії в провінції Гуандун, в 1998-му — віце-губернатором провінції Гуандун, в 2000-му — директором і партійним секретарем бюро економічного розвитку Держради КНР, в 2002-му — партійним секретарем південної провінції Хайнань і главою Постійного комітету провінції, в 2003-му — заступником секретаря партії Пекіна і в.о. мера Пекіна, в 2007-му — членом Політбюро і в 2008-му — віце-прем'єром Держради КНР. Хоча Ван Цішань займає посаду нижче Хуей Лян'юя, відповідального за сільське господарство, і Чжан Децзяна, відповідального за ключові економічні галузі, але його і Лі Кецяна розглядають як рушійну силу серед інших членів Постійного комітету.

Однак Ван, можливо, не зможе зосередитися на економічному розвитку, оскільки він був призначений, щоб боротися з корупцією в партійних органах.

---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...