• Нові лідери Китаю (частина 1): Лю Юньшань

  • Середа, 21 листопада 2012 року

15 листопада став відомий новий склад постійного комітету політбюро компартії КНР. Крім лідера партії Сі Цзіньпіна, його заступника та нового прем'єр-міністра Лі Кецяна, п'ять інших членів цього вищого органу влади Китаю залишаються маловідомими зовнішньому світу. Велика Епоха публікує серію статей, щоб познайомити читачів з новими лідерами Китаю. Один із них — Лю Юньшань.

Лю Юньшань народився в 1947 році в місті Сіньчжоу провінції Шаньсі. Його батьки були партійними працівниками у Внутрішній Монголії. Батько Лю перебував у підпорядкуванні Бо Ібо* (батька опального державного службовця Бо Сілая). Після закінчення педагогічного училища Лю працював учителем, секретарем у відділі пропаганди і репортером державного ЗМІ «Сіньхуа» у Внутрішній Монголії.

З липня 1982-го по лютий 1984 року Лю Юньшань був заступником секретаря комуністичного союзу молоді у Внутрішній Монголії. У той час Ху Цзіньтао був працівником Секретаріату комуністичного союзу молоді при центральному комітеті. Саме тому вважається, що Лю належить до фракції Ху Цзіньтао — фракції союзу молоді.

Потім Лю підвищили, включивши його до складу постійного комітету компартії в автономному регіоні Внутрішньої Монголії, і призначили секретарем міського комітету компартії в м. Чифен. Після того, як Лю закінчив центральну партійну школу в 1992 році, він став заступником голови відділу пропаганди центрального комітету компартії Китаю. У 2002-му він отримав пост глави відділу пропаганди і став членом політбюро.

Як повідомлялося, Лю здобув прихильність Цзян Цземіня тим, що організував інформаційну підтримку Цзяна у вітчизняній і зарубіжній пресі. Він виступає проти всіляких демократичних реформ у Китаї.

Як один із представників державної пропаганди, щоб захистити владу компартії, він маніпулює і здійснює контроль над усіма ЗМІ в Китаї. Інтернет-опитування «Організація, яку ви найбільше хотіли б прибрати» показало, що на перших двох місцях опинилися дві структури: політико-юридична комісія, яка контролює майже всі сили безпеки Китаю, і центральний комітет пропаганди, на чолі якого відтепер буде Лю.

* Про батька Бо Сілая — Бо Ібо — читайте статтю Великої Епохи «Історія китайського диктатора Цзян Цземіня і батька змовника Бо Сілая».

----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі