• Нові лідери Китаю (частина 4): Чжан Децзян

  • Четвер, 29 листопада 2012 року
15 листопада став відомий новий склад Постійного комітету політбюро компартії КНР. Крім лідера партії Сі Цзіньпіна, його заступника та нового прем'єр-міністра Лі Кецяна, п'ять інших членів цього вищого органу влади Китаю залишаються маловідомими зовнішньому світу. Велика Епоха публікує серію статей, щоб познайомити читачів з новими лідерами Китаю. Один із них — Чжан Децзян.

Чжан Децзян народився в окрузі Тайань провінції Ляонін в 1946 році. Він яскравий представник «принців компартії» — дітей партійних старійшин, які брали участь у затвердженні влади комунізму в Китаї. Його батько Чжан Чжийі був генерал-майором артилерійських військ.

Чжан служив червоногвардійцем під час Культурної революції, після чого відправився в провінцію Цзілінь, де працював з селянами як представник «освіченої молоді». У 1972 році Чжан вступив до університету Яньбянь і отримав диплом за спеціальністю філолога корейської мови. У 1978-му він почав вивчати економіку в університеті Кім Ір Сена в Північній Кореї, а після закінчення повернувся додому і отримав посаду віце-президента в партійному комітеті університету Яньбянь.

Чжао Наньці, головнокомандувач збройних сил і прихильник колишнього лідера компартії Цзян Цземіня, в 1983 році допоміг Чжан Децзяну потрапити у владні кола. Чжао рекомендував його Цзян Цземіню. З цього моменту і почалася політична кар'єра Чжана.

Протягом своєї кар'єри Чжан займав багато посад: секретар партії провінції Цзілінь (1995 р.), секретар партійного комітету провінції Чжецзян (1998 р.), 17-й партійний секретар провінції Гуандун і член Політбюро (2007 р.) і, нарешті, віце-прем'єр Державної ради КНР (2008 р.).

Чжан Децзян, непомітний прихильник Цзян Цземіня, відомий своїми крайніми маоїстськими поглядами і тим, що любить перебігати на сторону переможців. Він досяг великого успіху в політичній кар'єрі завдяки зв'язкам із Цзян Цземінєм. До того ж, ім'я Децзян в перекладі означає «гідність Цзяна», і, як вважається, це одна з причин, чому Цзян його захищає.

Однак, незважаючи на особливі взаємини з Цзян Цземінєм, він підтримує хороші зв'язки з Ху Цзіньтао і Вень Цзябао, які є противниками Цзяна.

Партійний глава Чунціна — це остання посада, яку Чжан займав, починаючи з 15 березня цього року, коли був знятий з посади колишній глава цього мегаполісу Бо Сілай. Чжану поставили завдання «розправиться з протестувальниками», згідно з інформацією внутрішніх партійних джерел.

Читайте також:

Нові лідери Китаю (частина 1): Лю Юньшань

Нові лідери Китаю (частина 2): Ван Цішань

Нові лідери Китаю (частина 3): Чжан Гаолі

----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі