• Секретний запис показав, що партійний лідер Сичуаня переслідував Фалуньгун

  • Середа, 12 грудня 2012 року

Компартія Китаю нещодавно провела судове слідство проти колишнього китайського чиновника високого рівня з провінції Сичуань. Посадовця звинувачують у хабарництві, але недавній звіт показав, що він, можливо, причетний до ще тяжчого злочину: видалення органів у в'язнів совісті.

Лі Чуньчен — колишній заступник партійного голови у провінції Сичуань. Його вважають посередником голови служби безпеки КНР Чжоу Юнкана. «Всесвітня організація з розслідування переслідувань Фалуньгун» (ВОРПФ) зазначає, що Лі брав безпосередню участь у переслідуванні Фалуньгун у провінції Сичуань.

Фалуньгун ― різновид китайської медитативної практики з повільними вправами, яку з 1999 року переслідує компартія Китаю. Тисячі прихильників цієї практики були вбиті під час їхнього перебування в ув'язненні. Згідно з даними інформаційного центру Фалунь Дафа, ще більше цих людей постраждало від тортур та інших порушень їхніх прав.

З 1999 по 2002 рік Чжоу Юнкан був партійним головою провінції Сичуань, а Лі ― мером міста Ченду, столиці цієї провінції, і одним з довірених людей Чжоу.

Представникам ВОРПФ стало відомо про примусове видалення органів у великій кількості живих послідовників Фалуньгун. Цих людей утримували у військових складах та інших закладах провінції Сичуань, а також у мегаполісі Чунціні, який донедавна очолював опальний керівник партії Бо Сілай.

Нещодавно, ВОРПФ опублікувала зміст таємно записаної телефонної розмови слідчого, який видавав себе за Лі, та Чжоу, що дає можливість припустити, що вони обоє брали участь у затриманні послідовників Фалуньгун і, можливо, були причетні до злочинного видаляння органів.

Ця телефонна розмова, яка відбулася 29 травня 2008 р., показала, що Чжоу не заперечував той факт, що послідовників Фалуньгун утримували у складах та інших подібних місцях. Він також сказав, що такі питання необхідно обговорювати по таємній лінії «червоний телефон».

Діалог відбувся після руйнівного землетрусу 2008 р. у провінції Сичуань, під час якого загинули сотні тисяч людей. Ось що було записано:

Слідчий, який видавав себе Лі: Вітаю. Це Чжоу Юнкан?

Чжоу Юнкан: Так. Це я.

Слідчий: Говорить Лі Чуньчен.

Чжоу Юнкан: Що?

Слідчий: Мене звуть Лі Чуньчен, я партійний голова у провінції Сичуань.

Чжоу Юнкан: із Ченду?

Слідчий: Так.

Чжоу Юнкан: Це Чуньчен?

Слідчий: Вірно.

Чжоу Юнкан: Я не впізнаю Вашого голосу. Ви втомлені?

Слідчий: Стомився. Я повинен повідомити вам про одну річ.

Чжоу Юнкан: Ох.

Слідчий: Відбувся ще один поштовх землетрусу, і дещо трапилося.

Чжоу Юнкан: Ох.

Слідчий: У нашому регіоні було ушкоджено багато закладів, де утримують послідовників Фалуньгун. Деякі з цих людей утекли. Як ви вважаєте, що ми повинні з цим робити?

Чжоу Юнкан: Ох.

Слідчий: Як ви вважаєте, що ми повинні зараз робити?

Чжоу Юнкан: Скільки людей там було? У трудових таборах чи закладах перевиховання?

Слідчий: Ні. Це ті, що були ув’язнені у наших військових складах.

Чжоу Юнкан: Скільки людей?

Слідчий: Більше 20 чоловік.

Чжоу Юнкан: Це ті місця, які перебували під контролем правоохоронних органів? Бюро судового розслідування?

Слідчий: Ні. Передбачалось що це місце їхньої... Я повинен дізнатися, хто був причетний до цього. Це те, що вони повідомили мені.

Чжоу Юнкан: Ви партійний голова міста Ченду?

Слідчий: Як ви вважаєте, що ми повинні з цим робити?

Чжоу Юнкан: Зателефонуйте мені знову по червоній лінії. Для зв'язку зі мною використовуйте червоний телефон (секретний зв’язок). Я... Я не знаю, хто ви. Я буду говорити з ними.

У записі Чжоу засумнівався, коли слідчий назвався Лі Чунченем. Це вказує на те, що Чжоу все ще зберігав тісний контакт з Лі, після того, як залишив Сичуань, щоб стати членом Постійного комітету Політбюро і головою Політико-юридичної комісії. Він сказав, що не впізнав голос Лі. Він також сказав: «Я не знаю, хто ви».

Як видно із запису, Чжоу запитав, «скільки людей» перебували у тих закладах, де, як підозрює ВОРПФ, проходили операції з видаляння органів.

Як стало відомо, 4 грудня до Лі застосували процедуру розслідування «шуангуй» (shuanggui) — різновид партійного таємного допиту, який компартія використовувала у Радянському Союзі. Затримання Лі розцінили як боротьбу з корупцією нового партійного лідера Сі Цзіньпіна.

Лі допитували у справі щодо скандалу навколо корпорації Chengdu Industry Investment Group Co. Ltd., яку очолював підприємець Дай Сяомін, повідомляє фінансове видання «Caijing».

Китайський режим переживає кризу Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці «Великої Епохи» «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.
Підписатися:

Коментарі