• Табори рабської праці в Китаї спочатку ліквідує провінція Гуандун

  • Середа, 6 лютого 2013 року
У провінції Гуандун, яку іноді називають «авангардом реформ» Сі Цзіньпіна, у понеділок пролунали заяви про те, що трудові табори закриють упродовж року. Це не перше повідомлення цього місяця про плани Китаю ліквідувати систему примусової праці.

Янь Чжичань, голова Департаменту юстиції провінції Гуандун, 28 січня сказав, що систему перевиховання через працю в його провінції ліквідують уже цього року, і вже розпочалася підготовка до цього, і що остаточний план реформ затвердить Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників у березні.

Газета Southern Metropolis Daily процитувала слова Яня про те, що після скасування цієї системи нікого більше не направлять в установи для перевиховання, а вже ув’язнених у трудових таборах відпустять, як тільки закінчиться термін їхнього ув’язнення.

Провінція Гуандун першою оголосила про графік і деякі деталі виконання цього плану. Це реакція на заяву про ліквідацію або реформування системи таборів примусової праці у Китаї, яку зробив Мен Цзяньчжу, новий глава Політико-юридичної комісії*.

*ПЮК — масштабний апарат комуністичного режиму для забезпечення безпеки

Трудові табори китайського режиму все частіше зазнають суворої критики. У жовтні 2012 року Міністерство юстиції КНР повідомило, що 60 тисяч людей арештували і утримували у близько 300 таборах по всій країні. Експерти вважають ці цифри заниженими. Пекінський учений Ху Сіндоу сказав, що кількість людей, яких незаконно позбавили волі, становить від 350 до 750 тис., він також указав, що у кожному таборі утримують від 1000 до 2000 людей. За іншими оцінками ця цифра сягає мільйонів людей. Точну інформацію отримати досить важко, оскільки про прозорість цього питання всередині компартії можна тільки мріяти.

Самогубства


Згідно з повідомленнями у ЗМІ, перше оголошення китайських чиновників про закриття трудових таборів від 7 січня шокувало посадових осіб Політико-юридичної комісії на всіх рівнях. Вони не лише втрачають прибуткове джерело доходів, але й бояться понести відповідальність за скоєні злочини.

Після цього повідомлення через кілька днів двоє посадових осіб зі служби безпеки наклали на себе руки.

Заступник начальника поліції провінції Гуандун Ці Сяолінь 8 січня заподіяв собі смерть.

Китайський дисидентський сайт Boxun.com, посилаючись на обізнані джерела, 28 січня повідомив, що самогубство Ці пов’язане з інцидентом цензурного редагування новорічного випуску газети Southern Weekly і протестами проти таких дій.

За інформацією з цього джерела, Ці був начальником відділу національної безпеки поліції у провінції Гуанчжоу. Коли газету Southern Weekly після цього інциденту підтримали понад тисячу людей, Ці подав своєму керівництву пропозиції заарештувати 10—20 чоловік і відправити їх до трудових таборів. Але в офісі Сі Цзіньпіна його пропозицію відхилили. До місцевого офісу ПЮК у провінції Гуанчжоу прийшла вказівка: нікого не арештовувати і ні в якому разі не відправляти до трудових таборів.

Від уже згаданого інформатора сайту Boxun.com ми також дізналися, що Ці протягом багатьох років жорстоко придушував інакодумців. Але все змінилося з приходом до влади Сі Цзіньпіна. Керівництво Ці розкритикувало його за намагання придушити протестувальників. Після цих подій він наклав на себе руки.

Вень Цзюнь, Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі