• Рідним китайського правозахисника Гао Чжишена дозволили відвідати його у в'язниці

  • Четвер, 24 січня 2013 року

Вже більше року пройшло, відтоді як китайського адвоката з прав людини Гао Чжишена запроторили до віддаленої в’язниці Шая провінції Сіньцзянь. Лише нещодавно йому дозволили зустрітися зі своїми рідними вдруге. З березня 2012 року його сім’я не могла домогтися такого дозволу.

Гао, якого іноді називають «совістю Китаю», почали переслідувати і всіляко на нього тиснути з 2005 року, після того, як він став захищати в суді послідовників Фалуньгун (традиційна духовна практика) та інших людей, невгодних китайському режимові.

Старший брат Гао в інтерв’ю радіо «Голос Надії» (Sound of Hope) сказав, що 18 січня він намагався відвідати свого брата, який уже тривалий час перебуває у в’язниці, але тільки після того, як він пригрозив подати скаргу до Пекіна, йому дозволили це зробити.

Дружина Гао Ген Хе із дітьми зараз живе у Сполучених Штатах. Вона запевняє, що китайська комуністична влада боїться, що родичі Гао, відвідавши його у в'язниці, можуть розповісти про ситуацію її чоловіка міжнародному загалу.

Молодший брат Гао і його тесть приїхали здалеку, щоб побачити Гао, але отримали дозвіл тільки півгодини поговорити з Гао під суворим контролем охоронців.

Під час цієї короткої зустрічі Гао тільки встиг запитати, чи все добре з його сім’єю, і передати кілька слів своїй дружині, щоб вона добре виховувала дітей і дуже не турбувалася про нього.

Ген сказала Радіо Вільна Азія (Radio Free Asia), що під час відвідування Гао у в'язниці родичам заборонили ставити будь-які питання про те, як ставляться до Гао у в’язниці, і попередили, що порушення цієї вимоги призведе до негайного закінчення візиту.

Під час зустрічі брат запитав Гао, чи можна йому читати газети або дивитися телевізор, але ще до того, як Гао почав говорити, його раптово перервали: охоронець сказав, що Гао це заборонено.

Ген розповіла Радіо Вільна Азія FA, що родичі доклали чималих зусиль, щоб отримати шанс побачити її чоловіка. Доїхати до віддаленої в'язниці у районі Сіньцзян нелегко і потрібно близько 10 днів. Найважливіше в цій зустрічі для неї — це упевнитися, що Гао ще живий.

Журналісти «Радіо Голос Надії» поспілкувалися з кількома відомими китайськими правозахисниками після того, як пройшла зустріч Гао з членами його сім’ї.

Пекінський правозахисник Цзя Ху сказав, що останні вісім років китайська комуністична влада постійно тиснула на Гао Чжишена.

Ху також додав, що Гао перебуває у районі, який місцеві уйгурські жителі називають «терористична в'язниця».

«Ці злодіяння компартії Китаю повністю на відповідальності системи Центральної політичної пропаганди та Законодавчого комітету КНР. Зло здійснюється руками різних людей, чи то цензори інтернету та ЗМІ, або політична чи місцева поліція, що арештовує позивачів. Але коли ми стикаємося з цими злими людьми, ми повинні розуміти, що по суті, злом є вся ця система, злою є компартія Китаю», — сказав Ху.

Правозахиснику Тан Цзінліну з Гуанчжоу відомо про переслідування в'язнів сумління, які здійснює компартія Китаю. За його словами дуже ймовірно, що Гао перебуває під «суворим контролем» і зазнає тортур.

Тан додав, що «суворий контроль», який застосовують охоронці, дуже жорстокий: жертвам заборонено говорити з будь-ким, або часто їх тримають в одиночній маленькій камері. Іноді така камера настільки мала, що в’язні в ній не можуть розпростертися чи стати у повний зріст і змушені або сидіти, або лежати, що з часом викликає нестерпний біль, сказав Тан.

Iрина Ло, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...