• Чиновників компартії Китаю збагачують трудові табори

  • Четвер, 17 січня 2013 року
Китайські платники податків віддають сотні мільйонів юанів, щоб у чиновників компартії була можливість затримати будь-якого китайця і зробити його рабом в трудовому таборі. У цих таборах співробітники служби безпеки часто змушують ув’язнених робити товари на експорт. Потім від їхнього продажу партійні чиновники отримують прибуток.

Ув’язнені під поліцейським ескортом під час дня відкритих дверей у в'язниці в Нанкіні в 2005 році. Фото: STR/AFP/Getty ImagesУ провінції Гуандун, відомій за бурхливий розвиток економіки, місцеве Управління з питань примусового перевиховання на своєму офіційному сайті повідомило, що у них в підпорядкуванні 12 підструктур і що за останні три роки їхній бюджет збільшувався на 9,5% щорічно. У 2012 році він досяг 511 млн юанів ($82 млн США). За даними популярної ділової газети в Китаї «21st Century Business Herald», 466 млн юанів ($75 млн) або 91% цих витрат покрили за рахунок платників податків.

Інший схожий приклад — це бюджет за 2012 рік Управління з питань примусового перевиховання в місті Ханчжоу, столиці провінції Чжецзян. Там витрати становили 323 млн юанів ($52 млн), з яких 95% за рахунок держбюджету.

Згідно з інформацією китайського новинного коментатора Ся Сяоцяна, вже багато років система перевиховання КНР має істотне значення для партійних керівників Політико-юридичної комісії (органу, який управляє системою безпеки в Китаї). Ця система вже перетворилася на генератор збільшення особистого доходу для цих керівників. По суті, система перевиховання стала великою лазівкою для корупції, як каже він.

«Табори з перевиховання не тільки слугують для переслідування окремих осіб, вони також є структурою, де використовується рабська праця, — сказав коментатор Ся. — Люди, ув’язнені в таборах — це, по суті, безкоштовна робоча сила, у якої заробітна плата приблизно в 150 разів нижче середнього рівня по країні. У той же час, інтенсивність праці в кілька разів вище. Отже, за допомогою трудових таборів перевиховання партійні керівники на різних рівнях одночасно мають і екстравагантний спосіб отримання прибутку від цієї системи».

Ся продовжив: «За іронією долі, експорт товарів, які виготовляють в трудових таборах з низькою вартістю робочої сили, приносить Китаю великі гроші».

У переддень Нового року Велика Епоха писала, що американка отримала у посилці з іграшками таємну записку від китайських ув'язнених.

За матеріалами NTD

Підписатися:

Коментарі