• Китай має ліквідувати примусову працю, щоб реалізувати конституцію

  • Четвер, 31 січня 2013 року

Мрії про конституційне право відновили боротьбу за владу всередині компартії Китаю. Партійний глава Сі Цзіньпін, прийнявши повноваження, почав чинити тиск на тих, хто більше за всіх заперечує проти впровадження в Китаї верховенства закону. Тепер адміністрація Сі перейшла від риторики до конкретних обіцянок — планує прибрати нездорову систему трудових таборів у Китаї.

Заходи почали вживати 4 грудня, коли Сі виступив з промовою з нагоди 30-річчя прийняття конституції Китаю. Він пообіцяв реалізувати верховенство права в Китаї. Ця промова була однією з перших дій Сі після призначення на пост глави партії 14 листопада.

«Жодна організація чи фізична особа не має привілею переступити конституцію або закон. Будь-яке порушення конституції або закону необхідно розслідувати», — сказав Сі.

Редактори ліберальної газети Southern Weekly під Новий рік мали намір опублікувати статтю під назвою «Китайські мрії і сновидіння про конституційне право». Керівник відділу пропаганди провінції Гуандун втрутився і переписав цю редакційну статтю, надавши їй відтінок вихваляння партії.

Випуск реформістського журналу Яньхуан Чуньцю (Yanhuang Chunqiu), який з'явився під Новий рік, містив матеріал про проблему конституційного права. 4 січня веб-сайт журналу закрили. Міністерство промисловості та інформаційних технологій ніяк не прокоментувало цю подію.

Блогери, юристи і правозахисники підхопили фразу «мрії про конституційне право», але як тільки вона стала популярною, її заблокували в таких популярних соцмережах, як Twitter і Weibo.

Здавалося, що реакційні чиновники хотіли знищити будь-які розмови про конституційне право в корені. Однак потім втрутився Сі Цзіньпін.

В опівдні 7 січня головний редактор урядового ЗМІ Legal Daily в провінції Чжецзян розмістив на своїй сторінці Weibo інформацію про те, що новий глава Політики-юридичної комісії (ПЮК) Мен Цзяньчжу під час національної телеконференції з посадовими особами режиму оголосив, що практику перевиховання через примусову працю ліквідують. Після цього інший репортер з ділового журналу Caixin материкового Китаю підтвердив обіцянку Мена, посилаючись на чиновника, присутнього на цій зустрічі.

У той же день, Сі Цзіньпін виступив зі зверненням до учасників конференції ПЮК, де торкнувся теми конституційного права. Рупор китайського режиму агентство новин Сіньхуа повідомило, що Сі сказав: «З усією силою штовхайте Китай уперед, щоб він досяг миру і верховенства закону».

Частина друга

Ян Нін, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...