• Китай усуває систему рабської праці (частина 2)

  • П'ятниця, 1 лютого 2013 року

Як Політико-юридична комісія пов'язана з трудовими таборами

Якщо Китай хоче досягти верховенства права, всі зусилля слід спрямувати на реформи системи примусової праці та її корумпованого зв'язку з Політико-юридичною комісією (ПЮК). ПЮК — це партійний орган, який виконує функцію забезпечення внутрішньої безпеки в Китаї і якому підпорядковується цивільна і військова поліція, прокуратура і всі суди.

Система трудових таборів порушує конституцію КНР, закони та адміністративні постанови, а також положення Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, який підписаний КНР.

Китаєзнавець Ши Цзаншань з Вашингтона, округ Колумбія, говорить, що трудові табори є основою ПЮК і механізмом для збагачення посадових осіб цієї організації.

Багато китайців вважають за краще піти під суд, ніж бути відправленими в трудовий табір, оскільки в трудових таборах не існує механізму розгляду апеляцій, і єдине, що можна зробити, — це звернутися в комітет трудового табору. У трудовому таборі не існує контролюючого органу або структури, яка стежить за дотриманням прав людини.

Хабар — єдиний спосіб, щоб скасувати вирок відбування покарання в трудовому таборі. Як повідомлялося в новинах, за останні десять років чиновники з ПЮК істотно збагатилися, використовуючи систему трудових таборів.

Трудові табори — це жахливе місце з точки зору дотримання прав людини. Зарплата в ув'язнених у трудових таборах, за даними інформованих про ситуацію людей, в 150 разів нижче, ніж середня зарплата в Китаї. У той же час обсяг робіт в 2—3 рази вище.

Відразу після католицького Різдва ЗМІ повідомили про записку з трудового табору в КНР. Мешканка штату Орегон, США, виявила її в подарунковому наборі, виробленому в Китаї, до свята Хеллоуїн.

Записка відправлена ​​з трудового табору Масаньцзя провінції Ляонін в Китаї. У ній йшлося про те, що ув'язнені вимушені працювати 15 годин на добу, сім днів на тиждень, без будь-яких перерв. Людей, які відмовляються працювати, ображають, б'ють і піддають тортурам. Їм практично нічого не платять за роботу, всього 10 юанів (близько $1,6) на місяць.

Прибуток від цих незаконних операцій отримують посадові особи з поліції і ПЮК.

У числі тих, кого незаконно відправили в трудові табори, — фермери, у яких місцева влада відібрала землю, люди, які подавали скарги, студенти, які опублікували в Інтернеті статті про демократію та свободу слова, і найбільше число серед усіх — це послідовники Фалуньгун і ті, хто розповідав про переслідування цієї групи людей.

Колишній лідер китайської компартії Цзян Цземінь розпочав переслідування Фалуньгун у липні 1999 року, після чого мільйони послідовників цієї системи оздоровлення були відправлені в трудові табори.

За офіційними даними, 160 тис. чоловік наразі перебувають у 350 трудових таборах. Однак деякі громадські організації говорять, що зараз понад 1 млн осіб утримуються під вартою в таких місцях. На думку деяких спостерігачів, половину з них складають послідовники Фалуньгун.

Цзян Цземінь наділив поліцейських у трудових таборах правом безкарно застосовувати тортури до практикувальників Фалуньгун, згідно з повідомленнями Інформаційного центру Фалунь Дафа. Зі слів послідовників Фалуньгун, до їхніх однодумців застосовували більше 100 методів тортур у цих центрах ув'язнення.

Більше того, як стало відомо, поліція заробляє гроші, допомагаючи постачати органи для китайського трансплантаційного бізнесу. Ці органи в основному видаляють у послідовників Фалуньгун, яких при цьому просто вбивають. Така інформація почала з'являтися в 2006 році, проте Китай в той час не пустив незалежних дослідників перевірити ці твердження. Тим не менш, вони побічно підтвердили, що ці злочини відбуваються за допомогою телефонних дзвінків та інших доступних методів. У 2012 році люди в 36 країнах світу зібрали близько 166 тисяч петицій і направили їх в ООН з метою закликати цю організацію провести ретельне розслідування цих тверджень.

Визнання правопорушень

Оголосивши про ліквідацію системи перевиховання через примусову працю, Сі Цзіньпін націлений на нейтралізацію ПЮК. Ця організація є останнім джерелом впливу колишнього керівника ПЮК Чжоу Юнкана, який підтримує Цзян Цземіня в його претензіях на владу.

Бажання ліквідувати систему трудових таборів означає, що Китай визнає, що це неправильно, і що злочини, вчинені в таборах, — це зло. Вже недалеко той час, коли винні за це будуть покарані, і це лякає Цзян Цземіня, Чжоу Юнкана, старого друга Цзяна Цзен Цінхуна і посадових осіб ПЮК на всіх рівнях, які брали участь у переслідуванні.

Несподіване оголошення Сі Цзінпіна про ліквідацію системи трудових таборів активізує боротьбу за владу між прихильниками фракцій Сі і Цзяна.

Однак, оскільки Сі зробив таку відверту заяву, він втратить владу, якщо відступить від свого наміру. Зараз у нього залишився єдиний вибір — рухатися вперед.

Ян Нін, Велика Епоха

Підписатися:

Коментарі