• Китайські жінки радіють — правило «однієї дитини» планують скасувати

  • Вівторок, 12 березня 2013 року

Жінка на велосипеді проїжджає поруч з рекламним щитом, який заохочує сім’ї мати лише одну дитину. Щит встановлено в передмісті Пекіна вздовж дороги, що веде до села. 25 березня 2001 року. Один партійний чиновник нещодавно запропонував впровадити в деяких регіонах дозвіл мати дві дитини. Фото: Goh Chai Hin/AFP/Getty Images

Жінка на велосипеді проїжджає поруч з рекламним щитом, який заохочує сім’ї мати лише одну дитину. Щит встановлено в передмісті Пекіна вздовж дороги, що веде до села. 25 березня 2001 року. Один партійний чиновник нещодавно запропонував впровадити в деяких регіонах дозвіл мати дві дитини.

Фото: Goh Chai Hin/AFP/Getty Images

Нині сувора політика планування сім'ї компартії Китаю та її примусове дотримання переглядається на найбільшому щорічному засіданні режиму в Пекіні.

Представники Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), законодавчого органу влади КНР, рекомендували дозволити сім'ям мати двох дітей, а представники від провінції Гуандун уже втретє просили скасувати правило «однієї дитини».

3 березня Ma Сюй, посадовець високого рівня, член Національної комісії з питань населення та планування сім'ї компартії Китаю, сказав, що деякі провінції, можливо, почнуть тестувати політику «двох дітей», найвірогідніше — провінції північного сходу країни, такі як Ляонін, Цзілінь та Хейлунцзян. Про це повідомляли офіційні ЗМІ.

Ма сказав, що у Китаї зараз низький рівень народжуваності, і у зв'язку з цим влада схильна до поступового коригування. Він сказав, що політику двох дітей, спочатку слід запровадити у містах першого рівня, які є більш розвинені і більш населені.

Представник ВЗНП Хе Юлінь, директор середньої школи у провінції Гуандун, знову скаржився на демографічну політику Китаю і запропонував дозволити мати двох дітей. Він уважає, що це допоможе зменшити тиск на пенсіонерів, які працюють. Це також сприятиме більш гармонійному і здоровому розвитку дітей у сім’ї. Про це повідомляла газета Вечірні новини Янчен (Yangcheng Evening News).

В інтерв’ю газеті Southern Metropolis Daily він сказав, що наприкінці 2008 року, кількість людей похилого віку у КНР, збільшилася до 169 млн і становила 12,8% всього населення, і їх кількість зростає в середньому на 10 мільйонів чоловік щороку. Про це вказує відділ статистики департаменту громадських справ.

До 2020 року у КНР, кількість людей, яким більше 60 років, буде нараховувати 16,7% усього населення, а на 2050 рік зросте до 31,1%. Тоді цей показник буде набагато вищим, ніж середній у світі. Якщо кожне подружжя має тільки одну дитину, тоді у той час, коли вони досягнуть пенсійного віку, ситуація може бути ще гіршою, і багато сімей не матимуть навіть і однієї дитини, як сказав він.

Така дитина, одружившись, змушена буде підтримувати чотирьох літніх батьків. Наступному поколінню із сімей з однією дитиною доводилося б підтримувати вісім літніх людей після шлюбу, що, як він сказав, «дуже нерозумно».

Інший експерт уважає, що демографічного вибуху в Китаї не буде, навіть якщо повністю скасувати існуючу політику планування сім'ї.

Лян Цзянь-чжан, професор Школи менеджменту Гуан-хуа при Пекінському університеті, сказав: «Якщо ми не врегулюємо цю політику зараз, ми втратимо останній шанс, щоб вирішити проблему старіння населення, і це може викликати ряд серйозних економічних і соціальних проблем». Про це писала газета Southern Metropolis Daily.

Лян порівняв Китай з іншими країнами з подібним рівнем економічного розвитку та урбанізації, такими, як Південна Корея і Тайвань у 90-х роках. Професор зазначив, що у цих країнах на той час у середньому на одну жінку припадало 1,5 дитини; у Таїланді зараз такі ж показники; а у В'єтнамі, який є менш розвиненим, ніж Китай, рівень народжуваності складає 1,8 дитини на одну жінку.

Фан Сяо, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...