• Поблизу Шанхая і Пекіна масово гине риба

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 квітня 2013 року

Спочатку свині, потім птахи, тепер риби. Понад 270 кг мертвої риби було вилучено з річки Сицзін Тан у Шанхаї на початку квітня. Про це повідомляло державне інформаційне агентство Сіньхуа.

Газета Jiegang Daily прокоментувала цю подію в інтернеті — вона опублікувала статтю з фотографією мертвої риби у цій річці та запитанням: «Що сталося з річкою Сицзін Тан?» Ця річка протікає через район Сунцзян у Шанхаї.

Згідно з цим повідомленням, місцеві жителі казали, що риба почала гинути наприкінці березня і нещодавно ситуація погіршилася — вода у річці стала мутною і смердючою.

Інше скупчення мертвої риби приблизно в той же час спостерігалося в одному пекінському озері. Причина гибелі риби не зрозуміла. Адміністратор парку Чаоян, де розташоване це озеро, заявляє, що це не має ніякого відношення до забруднення. Про це повідомляла державна газета Beijing News.

Під час політичних нарад компартії, що відбулися у березні, понад 16 тисяч мертвих свиней потрапили у річку Хуанпу (права притока річки Янцзи), яка є основним джерелом питної води у Шанхаї. Влада Цзясіну повідомила, що свині померли не від хвороби, а через те, що замерзли. Влада Шанхаю заявила, що показники води були в нормі. Обидві ці заяви викликали скептицизм у місцевих жителів.

Пташиний грип також повертається у вигляді нового штаму H7N9. Це підтвердила Національна лабораторія після перевірки голубів на оптових ринках району Сунцзян Шанхаю. Тести дали позитивний результат на вірус.

У Наньцзіні, Ханчжоу і Шанхаї призупинили продаж живих птахів. Зграї намагаються утримувати від перельотів, щоб запобігти поширенню вірусу. Між тим 8 китайців вже померли від H7N9.

Один китаєць написав в інтернеті: «Ми не можемо їсти свинину тому, що 10 тисяч мертвих свиней плавали у річці Янцзи. Ми не може їсти м'ясо птиці і яйця, оскільки у Шанхаї у багатьох випадках підтверджено наявність вірусу H7N9. Сьогодні з невідомих причин вздовж кількох сотень метрів берега у Шанхаї плаває мертва риба. Ми напевно не будемо їсти рибу найближчим часом. У цих пекельних містах занадто велике напруження. Що з того, що лишилося на землі, можна їсти?».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...