• В Пекіні та околицях живе майже «три України»

  • Четвер, 4 квітня 2013 року

Пекін екологія смог

Китайська туристка 31 січня робить фото історичного парку Цзіншань, у той час як смог покриває Пекін. У нещодавньому звіті зазначається, що Пекін потерпає він перенаселення. Фото: Mark Ralston/AFP/Getty Images

Згідно з новим звітом, Пекін «хворий». Саме місто і сусіднє місто Тяньцзінь, а також околиці провінції Хебей хронічно перенаселені, а їхня інфраструктура перевантажена, зазначається у звіті.

У документі від 19 березня, який випустила Китайська академія наук у співавторстві зі столичним Університетом економіки та бізнесу і Пекінською комісією розвитку та реформ, запропоновано перенести столицю у якесь інше місто, щоб зменшити напругу. Цей звіт називають «Синьою книгою», що вказує на його офіційне походження. Вийшов він під назвою «Звіт щодо розвитку Пекіна, Тяньцзіня і провінції Хебей на 2013 рік — міри і запобіжні заходи стосовно пропускної спроможності».

У цьому звіті наведені висновки про доступні водні ресурси та рівень забруднення навколишнього середовища, а також стан громадського транспорту. Зазначається, що Пекін перебуває у стані надзвичайної ситуації, водночас Тяньцзінь має «тривожний стан».

Якби проблеми, які згадуються у звіті, були вирішені, тоді цей регіон до 2015 року міг би забезпечити умовами проживання від 86 млн до 98 млн людей. Але у 2010 році тут вже мешкало 104 млн. І передбачається, що кількість жителів сягне 112 млн у 2015 році та 120 млн у 2020-му.

Однією з великих проблем є постачання води. У Пекіні у 2011 році було тільки 119 кубометрів води на одну людину. Згідно з міжнародними стандартами недостатнім уважається менше ніж 1000 кубічних метрів води на одну людину.

Рупор китайського режиму агентство новин «Сіньхуа» у 2011 році визнав, що Пекін є одним з кількох великих міст зі значним дефіцитом води.

У 1999 році Всесвітня організації охорони здоров'я (ВООЗ) визнала Пекін третім найбільш забрудненим містом світу. У доповіді Банку розвитку Азії за 2006 рік сказано, що ступінь забруднення повітря у Пекіні, у п'ять-сім разів вищий, ніж рівень, який визначений ВООЗ як безпечний. Захворювання на рак легенів є вбивцею №1 у місті, зазначає міське бюро охорони здоров'я Пекіна.

Професор Ху Сіндоу з Технологічного інституту Пекіна у 2007 році запропонував, незважаючи ні на що, перенести столицю Китаю з Пекіна.

Професор Ху сказав, що це зменшило б напругу на півночі Китаю і сприяло б зниженню вартості життя і цін на житло у самому Пекіні.

Стаття сайту Китайського інституту всебічних реформ сільського господарства від 9 січня стверджувала, що місто Сіньян провінції Хенань розглядається як потенційне для нової столиці КНР у 2016 році.

Понад 160 чиновників з близько 20 урядових департаментів приїхали до Сіньяну 28 липня минулого року, щоб уже вкотре провести обстеження разом з представниками Національної комісії розвитку і реформ, Національного міського бюро планування та Міністерства охорони навколишнього середовища, як сказано у статті. Ідею, що компартія дійсно перенесе столицю, не відкидають.

Фан Сяо, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...